Translate

niedziela, 13 listopada 2016

Knee Active Plus, leczenie kolan polem magnetycznym

http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/11/knee-active-plus-leczenie-kolan-polem.html
za PixaBay (CC0)
Jeśli cierpicie na ból kolan i jednocześnie jesteście głęboko przekonani o skuteczności magii i czarów, to powstał produkt przeznaczony specjalnie dla Was - Knee Active Plus! Knee Active Plus, który dzięki jednemu z licznych odkryć Carla Friedricha Gaussa, przez sobie współczesnych zwanym księciem matematyków, uleczy Twoje kolano szybko, sprawnie i magnetycznie. A jeśli nie wierzycie w magię i czary? Zawsze możecie skorzystać z opinii lekarza, co generalnie jest polecanym postępowaniem w przypadku problemów ze zdrowiem. Wracając do cudownego wyleczenia kolana za pomocą magnetyzmu i Knee Active Plus.

Knee Active Plus i Panna Marianna 


Szablon reklamy Knee Active Plus nie odbiega od przyjętego schematu wcześniejszych reklam absurdalnych produktów. Schematu tak statycznego, że nawet autorowi tekstu nie chciało się zmienić słynnej na blogu Samo Się Zrobi „panny_marianny”. „Panna_Marianna” nieustająco dopytuje „Próbował ktoś??”. Może wynika to z lenistwa autora tekstów, a może z faktu znanego kryminologom – wielu seryjnych morderców zostawiało na miejscu zbrodni charakterystyczny dla siebie podpis. Nie twierdzę, że twórca „panny_marianny” jest seryjnym mordercą, niemniej, jeśli „panną_marianną” podpisuje się jedna i ta sama osoba to trzeba przyznać, że seryjnie morduje zdrowy rozsadek i resztki drzemiącej w nas inteligencji. Ponoć każdy autor ma taki „znak rozpoznawczy”. W moim przypadku podpisem miałyby być złośliwość i dygresje. Hmm.. Czy ja wiem…
Wracając do tematu ;-) Jak donosi strona reklamująca Knee Active Plus: „Ortopedzi z Warszawy patrzyli na swoich pacjentów z przerażeniem. Nigdy czegoś takiego nie widzieli. Pacjenci po miesiącu codziennego stosowania nowej metody całkowicie pozbyli się bólu kolan, obrzęków i wzmocnili swoje stawy” [1]. Zadziwiające? Oczywiście! Kwestia całkowitego pozbycia się bólu kolan zafrapowała naukowców z całego świata. W tym, oczywiście, z USA, gdzie przeprowadzono stosowne badania naukowe: „Tajemnicę działania nowej metody odkryto dopiero po przeprowadzeniu dogłębnych badań na Uniwersytecie Stanowym w Portland, USA” [1]. 

Co prawda tradycyjna droga mówi o tym, by najpierw przebadać produkt i dopiero po badaniach wprowadzać go na rynek, niemniej chwała naukowcom z Portland za przeprowadzenie dogłębnych badań Knee Active Plus i za odkrycie tajemnicy działania tegoż. Zwłaszcza, że mechanizm skutecznego działania jest unikalny, a przy okazji działa „ponadprzeciętnie i wielopłaszczyznowo” [1]. Działa tak wspaniale, że podzielę się z Wami dłuższym cytatem z reklamówki Knee Active Plus:


„Zastosowany bezpośrednio na kolano, eliminuje bóle związane z obrzękami i zdrętwieniami, przyspiesza odbudowę chrząstki stawowej oraz chroni stawy kolanowe przed kolejnymi urazami. Wzmacnia także mięśnie, odciążając tym samym stawy kolanowe. Dodatkowo posiada kilkadziesiąt innych zdrowotnych zastosowań” [1].

Kilkadziesiąt innych, zdrowotnych zastosowań robi wrażenie. Co prawda autor tekstu reklamującego Knee Active Plus ich nie wymienia, ale może to i lepiej? Gdzieś czytałem o teorii, zgodnie z którą neurony rażone idiotyzmem giną śmiercią nagłą i niezauważalną. Co może tłumaczyć Brexit i wynik wyborów w USA. Ale to tylko luźna dygresja, której wcale nie popełniłem!

Knee Active Plus i polaryzatory magnetyczne


Zapewne ciekawi Was, jakaż to tajemnica, jakiż to sekret stoi za skutecznością Knee Active Plus. Mniej również. Zwłaszcza, że moje kolano od czasu do czasu domaga się łagodniejszego traktowania. Otóż tym „super-skutecznym mechanizmem” sprawiającym, że Knee Active Plus działa szybko, wspaniale i zawsze są… Werble… Polaryzatory magnetyczne! 
~


Czym są „polaryzatory magnetyczne”? Poniekąd jest to zagadka. Jak twierdzi Wikipedia, polaryzacja to „właściwość fali poprzecznej dotycząca uporządkowanej relacji między kierunkiem oscylacji zaburzenia a kierunkiem rozchodzenia się fali. (…) Polaryzacja występuje tylko dla takich rodzajów fal i takich warunków, w których oscylacje mogą odbywać się w różnych kierunkach prostopadłych do kierunku rozchodzenia się fali. W innych przypadkach rozważanie zjawiska polaryzacji nie ma sensu - dotyczy to na przykład drgań rozchodzących się na powierzchni membrany i na granicach ośrodków o różnej gęstości (między innymi fale morskie)” (za Wikipedia). Czy w świetle tego można zbudować „polaryzator magnetyczny”?

Możemy spolaryzować falę elektromagnetyczną, natomiast w przypadku magnetyzmu mówimy o polu magnetycznym, które jest polem wektorowym. Mam wątpliwości, czy w takim przypadku możemy mówić o polaryzacji i jeśli ten tekst czyta fizyk, to bardzo proszę o szybki komentarz odnośnie koncepcji „polaryzatorów magnetycznych”.

Na koniec pierwszej części reklamy opinia zadowolonej klientki, czyli pani Katarzyny Jabłońskiej: „Otrzymałam opaskę magnetyczną i od samego początku poczułam ulgę. Po dwóch dniach przestało mi strzelać w kolanach, mogłam bez problemu wyjść z domu i spokojnie zrobić zakupy, nie czułam żadnego bólu! Nie używałam maści i żelów, a moja sprawność ruchowa poprawiła się z dnia na dzień! Knee Active Plus jest w pełni bezpieczna i skuteczna. Czułam się zdrowo i miałam mnóstwo energii przez cały czas. Pozbyłam się bólu w miesiąc. Jestem zachwycona!” [1]. Pozazdrościć!

Knee Active Plus i Jacek Michalczak

Kim jest twórca koncepcji Knee Active Plus? Twórca przedstawi się sam: „Witaj. Nazywam się Jacek Michalczak i jestem specjalistą ds. ortopedii i rehabilitacji. Od 15 lat prowadzę własny gabinet w Warszawie, w którym pomogłem ponad 2400 kobietom i mężczyznom zwalczyć uciążliwy ból kolan” [2]. Chwała ci, o Jacku Michalczaku. Pomimo tego, że wyglądasz jak Sean T.O’Sullivan. Aczkolwiek mam nieodparte wrażenie, że postać uśmiechniętego doktora ze stetoskopem pochodzi z serwisu stockowego. Zwłaszcza, że nazwa pliku ze zdjęciem pana O’Sullivana prezentuje się następująco: „3879668ahappydoctorwithastethoscope_srcset-large.jpg”. Czy oprócz Sean T. O’Sullivana ktoś z Was w podobny sposób nazywa pliki ze swoimi profesjonalnymi, zawodowymi fotografiami?

Jednakże  – czym jest odkrycie Jacka Michalczaka? Otóż Knee Active Plus „to stabilizator stawu kolanowego... Nie jest to jednak zwykła opaska na kolano. To wysokiej jakości stabilizator posiadający aż 10 wbudowanych polaryzatorów magnetycznych, których fale o odpowiedniej mocy, oddziałują bezpośrednio na staw kolanowy. Dzięki temu działają przeciwbólowo i jednocześnie regenerują nadwyrężone oraz uszkodzone stawy przywracając im dawną sprawność” [2]. 

Coś już wiemy. Polaryzatory magnetyczne mają moc. Jaką? Dobre pytanie. Jacek Michalczak wszystko wyjaśnia: 


„Znalazłem producenta, który produkuje odpowiednio przygotowane stabilizatory Knee Active Plus. Ich moc wynosi 250 gausów (jednostek natężenia pola magnetycznego). Zostały one wykonane z miękkiego i wytrzymałego materiału, który nie krępuje ruchów i zapewnia swobodny przepływ powietrza do obolałego miejsca, co znacznie przyśpiesza regenerację. Dodatkowo posiadają one wygodne paski, które umożliwiają regulację i odpowiednie dopasowanie opaski do kolana” [2].

Pomijając 250 gausów, Knee Active Plus wygląda na zwykłą opaskę odciążającą na kolano. Która świetnie spełnia swoją rolę, niemniej dodawanie do niej magnesów nie wpłynie w żaden istotny sposób na stan kolana. Co każdy może przetestować we własnym zakresie, zakładając na jedno kolano zwykłą opaskę za 50 zł, a na drugie kolano opaskę Knee Active Plus za 137 złotych. Tak, Knee Active Plus kosztuje standardowe 137 złotych. 

Na marginesie, aktualną jednostką indukcji magnetycznej jest Tesla (1T = 104 Gs). 

Knee Active Plus, opinia


Na koniec krótka (jak na możliwości autora tekstów reklamowych, podpisujących się „panną_marianną”) lista korzyści, jakie niesie za sobą stosowanie Knee Active Plus. Otóż dzięki stosowaniu Knee Active Plus możesz:

 •     pozbyć się obrzęków kolan w 4 dni
 •     zregenerować chrząstkę stawową o 95%
 •     dodać siły mięśniom, dzięki którym stawy zostaną odciążone
 •     3-krotnie wzmocnić stawy
 •     uwolnić się od bólu kolan na stałe
Głupota za głupotą i głupotą pogania. Jeśli ktoś z was ma wątpliwości, polecam sprawdzić wpływ pola magnetycznego wytworzonego przez magnesy neodymowe, znacząco silniejsze niż wspomniane 250 Gs. Będzie taniej, a same magnesy można twórczo wykorzystać do przyklejania noży do lodówki. Lodówka oklejona prawdziwymi nożami wygląda pięknie w promieniach zachodzącego Słońca. Chyba.


Na koniec opinia o Knee Active Plus. Czy „polaryzatory magnetyczne” sprawdzą się w opisywany w reklamach sposób? Oczywiście nie! Fizjoterapia posługuje się polem elektromagnetycznym, co nie jest równoznaczne z obłożeniem zniszczonego kolana niewielkimi magnesami. Równie dobrze możecie obłożyć swoje kolano lalkami Barbie, dżemem truskawkowym o wysokiej zawartości cukru lub czymkolwiek innym, co nie ma właściwości magnetycznych. Efekt będzie taki sam, jak stosowanie Knee Active Plus. Niezauważalny.

Na podstawie:

[1] latestfromtheworld.com/48/kneeactive/

[2] webmoneysaver.com/48/kneeactive/


53 komentarze:

 1. Pan "doktor" nie istnieje w Google, a zatem nie istnieje w ogóle :)
  Czy to nie podchodzi pod jawne oszustwo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o niską szkodliwość, wszystkie produkty poniżej 300zł, słyszałem że jest jakiś przepis

   Usuń
  2. Jak to nie istnieje?
   Istnieje, nadal pomógł "ponad 2400 kobietom i mężczyznom zwalczyć uciążliwy ból kolan". Tylko teraz panaceum nazywa się Artroser, czyli "starannie wyselekcjonowany, oryginalny siarczan glukozaminy.
   Wynalazcą jest prof. Mark Miller. I szybko kupujta, bo dostawa z Hameryki zaraz się skończy ;)

   Usuń
 2. Glupota ludzka nie zna granic ... to jest zwykle wyludzanie kasy nie podlegajace pod zaden paragraf ... sciema ze zwrotem towaru w przypadku nie sprawdzenia sie to czysta fikcja ... nie pomogl ..trudno kup nastepny to pewnie ci pomoze ...

  OdpowiedzUsuń
 3. PROPONUJĘ NA TAPETĘ: http://kairosplanet.net.pl/pl
  TO JEST ZNACZNIE CIĘŻSZY KALIBER... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. najlepszy jest regulamin, firma widmo, znaczy nikt i nic za tym nie stoi, zatem wystarczy tylko jak zawsze zerknąć na regulamin i wszystko jasne

  OdpowiedzUsuń
 5. w rehabilitacji stosujemy wolnozmienne (impulsowe) pole magnetyczne niskiej częstotliwości (średnio od 1 do 81 Hz) oraz w aplikatorach - średnio od 1 mT do max 56 mT

  OdpowiedzUsuń
 6. stosowanie magnesów stałych ma o punkt wyższą skuteczność niż przywołany tutaj np. dżem truskawkowy; ale nie tak zacną jak opis reklamowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za fachową opinię! Dopytam - czy opisane wolnozmienne pole magnetyczne można uzyskać domowymi sposobami? Abstrahuję tutaj od obietnic zawartych w reklamie, niemniej czy istnieją relatywnie tanie wyroby(konkretyzując, do 500 złotych), które pozwalają wygenerować opisane pole?
   Dzięki raz jeszcze! Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń
 7. Piękne zdjęcie endoprotez stawu kolanowego.Czy do tego doprowadzi ta kuracja.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja polecam ten artykuł: http://sportcore.pl/zdrowie/opaska-magnetyczna-na-bol-kolana-opinie-o-knee-active-plus

  OdpowiedzUsuń
 9. Reklama może faktycznie trochę przejaskrawiona, ale to od razu nie znaczy ze produkt nie dziala. Widze ze nie komentuje nikt kto faktycznie go stosował…

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja stosowałam i jestem całkiem zadowolona :) Polecam spróbować samemu a nie sugerować się opiniami w internecie które może napisać każdy, nawet konkurencja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam maść na mendy, bardziej skuteczna niż ten pseudo wynalazek!

   Usuń
 11. Aby być pewnym że produkt zadziała to trzeba go kupić z pewnego źródła. Ja osobiście kupiłem knee active z tej strony : http://knee-active.net.pl/ . Stosuje dopiero miesiąc ale kolana już mnie mniej bolą.
  Najlepiej jak każdy przetestuje i sam wyda opinie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja też stosowałem preparat knee active plus i ogólnie jestem zadowolony. Jak za tą cene to uważam że warto .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Efekt "placebo" jest znany w medycynie od lat.

   Usuń
 14. Ja tez zamawiałam z tej strony, produkt calkiem przyzwoity, kupilam bo polecil mi kolega, reklamy o której mowa nawet nie widzialam…

  OdpowiedzUsuń
 15. Oj, uśmiałam się...Sama szukałam doktora Michalaka w internecie, po tym, jak zafrapował mnie (tym razem reklamował tabletki ARTROSAN, równiez na kolana) dorzucając do wspaniałych efektów tego leku oprócz regeneracji chrząstki, zniknięcia oopuchlizny itd. jeszcze uwaga: całkowitą regeneracją gruczołu szyszynkowego!!! Można? można! Dzięki za to, że chce się komuś te pierdolety w kompetentny sposób skomentoać i trochę ciemny ludek internetowy oswiecić:)

  OdpowiedzUsuń
 16. To dlaczego odpowiedzi są tylko anonimowe.Czy oni nie mają lub wstydzą sie swego nazwiska?

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzien dobry . Chcialam zamowic Atroser na stronie - ale niestety nie ma wysylki do RPA . Jak moge to zrobic ?

  OdpowiedzUsuń
 18. Proponuje wziąć wszytko naraz to naiwność przestanie działać . Hehehe

  OdpowiedzUsuń
 19. Mojej teściowej pomaga niedzielna msza. Wraca zawsze uzdrowiona.
  Ciemny polski ludek.

  OdpowiedzUsuń
 20. Andrzeju nie smiej sie z tesciowej. Msza sw pomaga bo to Jezus umacnia i uzdrawia. Moze i za Ciebie sie modli kiedys i Ty wrocisz z mszy uzdrowiony. Tego zyczę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. RODZICE MODLĄ SIĘ O SWOJE DZIECI, W KOŚCIOŁACH KSIĘŻA TEŻ MODLĄ SIĘ ZA SWOJE DZIECI, A MIMO TO PEŁNO TYCH DZIECI Z RAKIEM W KLINIKACH NA CAŁYM ŚWIECIE. DOBRY I WSZECHMOCNY BÓG NIE ISTNIEJE, JUŻ EPIKUR W 3-4 WIEKU P.N.E GŁOSIŁ PRAWDĘ NA TEN TEMAT: Czy Bóg chce zapobiec złu, lecz nie może? Zatem nie jest wszechmocny. Czy może, lecz nie chce? Zatem nie jest miłosierny. Czy może i chce? Skąd zatem zło? Czy nie może i nie chce? Dlaczego więc nazywać go Bogiem?

   Usuń
 21. Biedny Doktor ma na głowie tyle reklam! Zapomniał, że " Glikozamina to przeszłość " i wychwala jej działanie w przypadku super preparatu Artroser!

  OdpowiedzUsuń
 22. Jest styczeń 2019, wynalazca Knee Active Plus obecnie jest Polakiem, nazywa się profesor Marek Pytlakiewicz, alias Pytlakowski i został za swój wynalazek nominowany do Nagrody Nobla:
  https://awarebargain.com/pl/
  Swoją drogą, ciekawe, jak prof. Pytlakiewicz/Pytlakowski dowiedział sie o tej nomnacji, bo przecież Komitet Noblowski ujawnia nazwiska nominatów dopiero po 50 latach...

  OdpowiedzUsuń
 23. Wiara przenosi góry… Taniej.

  OdpowiedzUsuń
 24. Człowiek szuka wszystkiego , co może mu pomóc , ale taka ściema jaka jest w internecie na temat wyleczenia czegokolwiek przechodzi ludzie pojecie.Wiara , ze pomoże czyni cuda., nawet leczy cos co jest nieuleczalne.Ludzie /cwaniacy/ zyja z naszej naiwnośco.Cena niewielka , a nuż pomoże...Też mnie bolą kolana , ale nie wierze w szarlatanów internetowych.Każdy chce zbić kase kosztem innych.Do czego ten naród dochodzi.Wszędzie kłamsta , za cenę pieniądza i ludzkiego życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żółtko, łyżka soli, skórka z cytryny. Po 2 godzinach okładu kolano jak nowe. Koszt ok. 70 gr

   Usuń
 25. naiwnych nie brakuje i głupich nie sieja na prawdę ja i moi znajomi w sumie 12 ludzi kupiliśmy to i co i nic zostaliśmy oszukani to nic a nic nie zadziałało u żadnego z nas juz wiecej nie damy sie oszukać

  OdpowiedzUsuń
 26. Żona mojego przyjaciela która bardzo dużo się modli w kościołach od klęczenia na zimnej posadzce nabawiła się reumatyzmu i nie mogła już chodzić ale jej mąż kupił jej to urządzenie i ona mówi że to Pan Bóg zesłał tego wynalazcę tym co się dużo modlą żeby mogli się jeszcze więcej modlić i teraz nic ją już nie boli, ale nadal nie może chodzić. Ale jej mąż który jest ateistą i ma w związku z tym zdrowe kolana, pomaga jej i wozi ją co niedziela do kościoła. Ludzie mówią we wsi, że to cud, że już ją nic nie boli i że powinni to sprzedawać pod kościołami tym, co dużo klęczą i chorują na kolana. A ten wynalazca to dostał już Nobla, ale w tajemnicy, bo boi się, że jak się ludzie dowiedzą, to będą go prosić o pieniądze. No, ale takie jest życie...

  OdpowiedzUsuń
 27. To Acta2 powinno walczyć z takim chłamem w internecie.W tym przypadku jestem za tą znienawidzoną cenzurą....

  OdpowiedzUsuń
 28. jedno wielkie oszustwo tu wynalazcą jest Michalczak a na innej stronie Pytlakowicz czy Pytlakowski https://chosebargain.com/order/pl/ jedna wielka ściema

  OdpowiedzUsuń
 29. CUDOWNE TO USTROJSTWO: goli, pierze ,pindoli,krawaty wiąże i usuwa ciąże, dodatkowo ma wyjście HDMI na automatyczną heblownicę do drewna oraz USB na odkurzacz a także wyjście stereło do samojebaka na tranzystorach. LUDZIE !!! normalnie cud... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 30. Hahaha. kosi kolana i kasę ma!

  OdpowiedzUsuń
 31. gdy 20 lat temu bolalo mnie kolano tak ze nie moglem chodzic ani siedziec nawet, pewien lekarz sportowy zastosowal elktroforeze i od tego czasu nie wiem co to bol kolana, chociaz duzo chodze, a nawet troche sie spinalem po naszych gorach.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja własnie przeczytałem o tym "cudwnym" czyms i oczywiście zacząłem szukac opinii. Znalazłem ta strone. Otóż teraz twórca tej metody to niejaki profesor Marek Pytlakowski , który chwali sie że za swój wynalazek otrzymał własnie nominację do nagrody Nobla!!!!! Fiu, fiu rzekłby wróbelek ćwirek

  OdpowiedzUsuń
 33. mariaherbik@wp.pl28 kwietnia 2019 21:39

  fikcyjny lekarz i w 100% nieskuteczny produkt dla naiwnych dających się wydymać z kasy tak inne produkty na cudowne odchudzani innych wielkich profesorów, lekarzy nie istniejących w rejestrze lekarzy. Ludzie są strasznie naiwni.

  OdpowiedzUsuń
 34. Kuźwa..można chyba "zrobić" pozew zbiorowy i rozliczyć tych pozbawionych jakiejkolwiek etyki konowalow...głupota lub naiwność fakt czasami ulegamy tym stanom....ale bądź mądry i pisz wiersze..gdy kolana bolą,że czasami chodzenie sprawia trudność...tak więc "skrzyknijmy"się niech naciagacze w białych korkach nie czują się bezkarnie!!!! DOROTA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem za coś trzeba z tymi naciągaczami zrobić to jest chamstwo pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  2. Najlepiej powołać komisję sejmową pod przewodem Wasermasówny, ma wprawę w dociekaniu, bo już rozliczyła aferą AMBERGOLDA i z chęcią się tym zajmie.

   Usuń
 35. Miało być....w białych kitlach...

  OdpowiedzUsuń
 36. Objął nas program prezesa wszystkich prezesów 500+. Kasiora co miesiąc, socjal z gminy,darmowy węgiel,światło opłacają,caritas daje ubrania, musiałem zwolnić się z roboty. Żyć nie umierać.

  OdpowiedzUsuń
 37. Qurwa takie naciągacza już dawno nie spotkałem, a trafiłem na kilku w swoim życiu. Za punk honoru sobie wyznaczyłem, że dorwę tego .uja i sam wręczę mu tego JOBLA czytaj NOBLA. Nie omieszkałem już poczynić kroków z zawiadomieniem prokuratury i organów skarbowych. Dam czasowi drążyć skałę. Będzie rzygał tymi magnesami ! A patelnię, którą mi podarował za moją ok. 100 zł, która w handlu jest za 30 zł rozpierdolę mu jego cwany łeb i ryj. To na tyle za moje frajerstwo. ! Nikt nie będzie sobie robił jaj z mojej choroby i bólu jaki mam. Pozdrawiam Kasandra.

  OdpowiedzUsuń
 38. O ludzka naiwności.
  Kolejny wyciągacz pieniędzy od ludzi chorych.
  Pozwalacie się okradać, czy w Naszym kraju nie ma już nikogo, kto używa mózgu???

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy nikt nie zauważył że ci pseudo naukowcy wynalazcy zawsze powołują się na swoje cierpiące matki i stąd te cudowne uzdrowienia a Nobel cóż przewraca się w grobie

  OdpowiedzUsuń