Translate

sobota, 28 maja 2016

Green Coffee Plus, kwas chlorogenowy i odchudzanie

http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/05/green-coffee-plus-kwas-chlorogenowy-i.html
Parafrazując „Seksmisję”: odchudzanie, to piekło. Ale nie zawsze. Jeśli będziecie odchudzali się z suplementem diety „Green Coffee plus”, nawet nie zauważycie, że zrzuciliście nawet 11 – 13 kg w miesiąc. A przynajmniej tak twierdzi dział marketingu, co marnie wróży rzeczywistości.

Green Coffee Plus, czyli kwas chlorogenowy


Pierwsze zdanie ze strony reklamowej wychwalającej ów cudowny suplement diety Green Coffee Plus brzmi bardziej niż zachęcająco: „Wreszcie schudniesz. Nawet jeśli codziennie jesz słodycze!”. Jak to możliwe? To proste z Green Coffee Plus, gdyż ekstrakt z zielonej kawy to „przełomowy składnik, któremu nie oprze się żadna tkanka tłuszczowa”. 

Przy okazji dowiadujemy się, że ów ekstrakt z zielonej kawy naprawia metabolizm. Cytując marketingowców od suplementu diety Green Coffee Plus, specyfik pozwala: „naprawić metabolizm (główna przyczyna tycia!)”. Fakt, metabolizm można postrzegać w wymiarze tycia, i to jako jego główną przyczynę. Ale zwykle naukowcy uznają go za konieczny warunek życia.


Kolejne zdanie wyjaśnia czarną magię stojącą za zieloną kawą. To kwas chlorogenowy, dzieki któremu organizm „zatrzymuje wchłanianie cukrów w przewodzie pokarmowym. To sprawia, że organizm zaczyna szybko sięgać do zapasów tłuszczu i je spalać, by uzyskać energię”. Genialne w swojej prostocie!

Na wszelki wypadek twórcy tekstu radzą, aby jednak darować sobie słodycze i co najmniej 3 razy w tygodniu wybrać się na dłuższy spacer. „Efekty Cię zaskoczą”. Popieram całym sercem! Odstaw słodycze a na to miejsce weź się za aktywność fizyczną, a efekty faktycznie Cię zaskoczą!

Czy kwas chlorogenowy faktycznie działa odchudzająco? Sam z siebie absolutnie nie! Ma jednak kilka właściwości, które sprawiają, że pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Kwas chlorogenowy jest naturalnym przeciwutleniaczem, a także spowalnia wydzielanie glukozy do krwi po jedzeniu. Dodatkowo ma właściwości przeciwbakteryjne, co zdecydowanie przemawia za jego stosowaniem.

Pijesz, palisz, jesz słodycze i chudniesz?


Kwas chlorogenowy (wbrew nazwie nie zawiera w sobie chloru) występuje także, oprócz liści i zielonych ziaren kawy, w bambusie, w brzoskwiniach, w kiełkach wrzosu, w liściach ketami szczawiowej (popularnej zwanej Hibiscusem) oraz w suszonych śliwkach, które generalnie mają tak wiele pozytywów i są tak szeroko dostępne, że zdecydowanie powinny znaleźć się w diecie, w szczególności w przypadku gustowania w ciężkostrawnych potrawach.


Wracając do Green Coffee Plus. „Czy muszę coś zmieniać w swoim dotychczasowym stylu żucia stosując Green Coffee Plus?” Odpowiedź ucieszy prawie każdego: „Nie ma takiej potrzeby. Stosując GREEN COFFEE Plus nie musisz rezygnować z picia alkoholu, palenia papierosów. Jednak, jak w każdej kuracji odchudzającej, zawsze warto zadbać o dobrą dietę lub nawet włączyć niewielki wysiłek fizyczny, gdyż wtedy można osiągnąć lepsze rezultaty w krótszym czasie”. 

Poszedłbym nawet dalej w dobrych radach. I nie zamierzam sugerować, by znaleźć sobie jakąś Irenę i ożenić się z nią. Daleko mi do Wujka Dobra Rada. Ale jeśli chcecie zrzucić kilka kilogramów i poczuć się lepiej, zdecydowanie odstawcie alkohol, papierosy, poprawcie swoją dietę i weźcie się za aktywność fizyczną. Bez tego łykanie jakichkolwiek suplementów diety nie ma żadnego sensu. Żadnego. 

Green Coffee Plus, cena i dlaczego tak drogo


Ile kosztuje Green Coffee Plus? Buteleczka na „miesięczną kurację” kosztuje 117 złotych. Nie znalazłem dokładniejszych informacji, co oznacza „miesięczna kuracja” i co składa się na zawartość Green Coffee Plus. W aptece internetowej trafiłem na 30 tabletek po 250 mg ekstraktu z zielonej kawy za 20 złotych z zaleceniem „jedna kapsułka dziennie”, w innej aptece 400 mg ekstraktu z zielonej kawy (200 mg kwasu chlorogenowego) w ilości 60 kapsułek za 22 zł. Co sugeruje, że cena Green Coffee Plus to jakiś kosmos.


Reasumując, jeśli zrzucenie zbędnych kilogramów faktycznie jest Waszym celem i jesteście skłonni dostosować do tego swój styl życia, nawyki żywieniowe i używkowe, to kwas chlorogenowy jak najbardziej się przyda i faktycznie może przyczynić się do sukcesu. 

Natomiast, jeśli wierzycie specom od tekstów marketingowych, że Green Coffee Plus odchudzi Was i uzdrowi bez względu na palenie papierosów, picie alkoholu i jedzenie słodyczy, to sami sobie jesteście winni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz