Translate

piątek, 14 października 2016

Quick Speak opinia, Christian Olson i Grzegorz Lewandowski

http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/10/quick-speak-opinia-christian-olson-i.html
za PixaBay (CC0)
Umarł król, niech żyje król! Spokojnie, Elvis nie zmartwychwstał. Przecież Elvis nigdy nie umarł. Tak konkretnie, to umarł Allen Collins, poliglota, który znał 23 języki, i który jeszcze do niedawna nauczał dowolnego języka obcego w dwa tygodnie, co czynił za pomocą fiszek Easy Phrases po 137 złotych.  Allen Collins jest jak Zed z Pulp Fiction – Allen’s dead, baby, Allen’s dead. Ale to nic, gdyż wraz z odejściem nieistniejącego Allena Collinsa narodził się nieistniejący Christian Olson, 62-letni poliglota, które biegle opanował 23 języki, a swoją wiedzę przekazuje nam za pomocą interaktywnego kursu Quick Speak. Oklaski!

Quick Speak, Christian Olson i 100% zdolności umysłowych


Jak twierdzi rosyjskojęzyczna część Internetu, przedstawiony na fotografii Christian Olson to Александр Николаевич Елизаров, Aleksandr Nikołajewicz Jelizarow (o ile dobrze rozszyfrowałem bukwy). Aleksandr Nikołajewicz jest aktorem, aczkolwiek w jego dorobku nie znajdziemy roli Christiana Olsona, twórcy interaktywnego kursu Quick Speak. Co oczywiście w żaden sposób nie przeszkadza twórcom reklamy umieścić go w roli poligloty, podobnie jak nie przeszkadzało im obsadzić w roli Allena Collinsa irlandzkiego profesora, znanego jako John Wilson Foster [1] (mam nadzieję się nie mylić w tej atrybucji). Ciekawe, czy Aleksandr Nikołajewicz jako Christian Olson zrobi podobną karierę do tej, jaką zrobił John Foster w roli Allena Collinsa i czy jego szanse można ocenić po obietnicach zawartych w reklamie Quick Speak?
Zostawmy na boku postać umieszczoną na fotografii i skupmy się na tym, co w każdym produkcie przeznaczonym do nauki języka obcego jest najważniejsze – na obietnicach. Aczkolwiek tak naprawdę obietnice nie są najważniejsze w procesie nauki i, jak pokazuje praktyka, zdecydowanie przegrywają z silną motywacją, szczerą chęcią do nauki, regularnym powtarzaniem materiału, rzetelnością, pracowitością i tym podobnymi fanaberiami, ale w przypadku produktów takich jak fiszki Easy Phrases i obecna ich odsłona, czyli interaktywny kurs Quick Speak, nie ma sensu zajmować niczym innym. Reklama nie ma prawie żadnej wartości merytorycznej. Natomiast zawarte w niej obietnice są tak głęboko absurdalne, że nawet przy nadmiarze dobrej woli nie sposób doszukać się w nich resztek zdrowego rozsądku. 

Szczerze mówiąc, reklama kursu Quick Speak niczym zasadniczym nie różni się od reklamy fiszek Easy Phrases (opisanych w artykule: Fiszki Easy Phrases, Allen Collins,angielski w 14 dni). Znów mamy 75.000 Polaków, którzy „porzucili nieskuteczne, tradycyjne metody nauki języków i dołączyło do…” [2]. Tym razem do Christiana Olsona. Gdyż dzięki kursowi Quick Speak bez względu na swoje wykształcenie i zdolności nauczysz się języka obcego w 14 dni. Na jakim poziomie? Oceńcie sami na podstawie cytatu:


„Zaczniesz swobodnie porozumiewać się w obcym języku po zaledwie 14 dniach nauki. Bez problemu przeczytasz notki na zagranicznych stronach internetowych. Zyskasz podziw najbliższych i uznanie u przełożonych i kolegów z pracy” [2].

Nieźle. Czy ciekawi Was, w jaki sposób działa interaktywny kurs Quick Speak? Otóż działa jak kompensator Heisenberga w serialu „Star Trek”. „Działa doskonale, dziękuję”. Quick Speak, jeśli wierzyć reklamie, działa na tej samej zasadzie. Quick Speak działa doskonale, gdyż „wykorzystuje 100% Twoich naturalnych zdolności umysłowych” [2]. Jak zapewne już się domyślacie, inne metody wykorzystują jedynie ułamek naszego intelektu. Jedynie „System kursu interaktywnego Quick Speak działa inaczej. Sięga po 100% zdolności, które już masz, ale które teraz drzemią uśpione w Twoim umyśle” [2]. WOW!

Quick Speak, 5 razy wydajniejsza praca mózgu


Co ciekawe, wykorzystanie 100% zdolności intelektualnych uśpionych w fałdach naszej kory mózgowej to nie wszystko. Dodatkowo Quick Speak wykorzystuje nasze obie półkule mózgowe! Słowa trafiają do półkuli lewej, a obrazy do prawej. Co z kolei sprawia, przynajmniej wedle opinii autora tekstu reklamowego, że „cały mózg pracuje 5 razy wydajniej niż zwykle” [2]. 5 razy wydajniejsza praca mózgu przekłada się z kolei na to, iż „powstające skojarzenia są silniejsze i głębiej zapadają w pamięć, a Twój mózg naturalnie, niemal automatycznie, zapamiętuje nowe słowa” [2]. Czy można chcieć więcej?


Można! Śmiało. To dopiero początek osiągnięć, jakie niesie ze sobą stosowanie interaktywnego kursu Quick Speak. Co prawda możliwe osiągnięcia są identyczne lub bardzo zbliżone do tych oferowanych przez fiszki Easy Phrases autorstwa świętej pamięci Allena Collinsa, ale w końcu nowa metoda nie mogła być gorsza od swojej poprzedniczki. I nie jest!


„Po pierwszym dniu używania interaktywnego kursu Quick Speak powinieneś opanować około 200 nowych wyrazów. Po tygodniu zauważysz wyraźną różnicę w swoim słownictwie. Będzie znacznie bogatsze i zróżnicowane. Po 2 tygodniach stosowania psychiczna blokada przed mówieniem w obcym języku zostanie zniszczona, a Ty nabierzesz dużej swobody w posługiwaniu się nim” [2].

Genialne, czyż nie? Jeśli nie do końca uwierzymy w powyższe obietnice, autor tekstu reklamowego kolejnym zdaniem, zdaniem zakreślonym na żółto, uderzy nas prosto między oczy: „Po miesiącu będziesz znał angielski, niemiecki czy jakikolwiek inny język, który wybierzesz, tak dobrze, jakbyś skończył kilkuletni kurs językowy” [2]. Nokaut. Po co uczyć się jednego języka przez długie lata, skoro w rok można nauczyć się dwunastu języków! A może nawet większej ich liczby, gdyż Christian Olson nie zabrania uczyć się kilku języków obcych jednocześnie. 

Na tym w zasadzie kończy się pierwsza strona reklamująca kurs Quick Speak. Z pewną nieśmiałością, ale i z nieskrywanym zainteresowaniem, ruszyłem śladem linku, pod którym można „zamówić 2-tygodniową formułę automatycznej nauki języków obcych Quick Speak na specjalnych zasadach” [2].

Quick Speak, Grzegorz Lewandowski i 200 nowych słów


Muszę przyznać, że kolejna strona poświęcona promowaniu interaktywnego kursu Quick Speak nie zawodzi: „Nazywam się Grzegorz Lewandowski i mam przyjemność wprowadzać razem z Christianem Olsonem jego 2-tygodniową formułę automatycznej nauki języków obcych do Polski. Jestem tym naprawdę podekscytowany, bo metoda Olsona jest przełomem w lingwistyce” [3]. Ja też byłbym podekscytowany, gdyby moje zdjęcie było do kupienia na serwisie stockowym. Tak jak zdjęcie Grzegorza Lewandowskiego, który „od 15 lat prowadzi własną szkołę językową w Warszawie, w której pomógł ponad 4700 osobom nauczyć się dowolnego języka obcego (…)” [3]. Tyle samo w tym prawdy, co w istnieniu samego Christiana Olsona.

http://szlachtakupujetaniej.pl/kody-rabatowe/?utm_source=ssz_post_336
Co ciekawe, hipotetyczny Grzegorz Lewandowski ma pewien niewielki problem z konsekwencją. Grzegorz Lewandowski w jednym akapicie stwierdza: „prawda jest taka: żeby szybko zacząć swobodnie porozumiewać się w obcym języku, nie wystarczy mechanicznie zapamiętywanie słówek” [3]. Zgodzimy się? Oczywiście! Wkuwanie słówek to metoda należąca do zbioru nieefektywnych metod nauki języków obcych. Grzegorz Lewandowski ma rację. Niemniej w kolejnym akapicie stwierdza: „Sprawdziłem wiele różnych metod, ale tylko jedna pozwoliła codziennie trwale opanowywać 200 nowych słów w tak szybki sposób” [3]. Sens w powyższych wypowiedziach odnajdźcie sobie sami. Mnie to przerosło. 

Gdyby interesowało Was, na jakim poziomie zakończycie miesięczną edukację prowadzoną przy pomocy interaktywnego kursu Quick Speak, to Grzegorz Lewandowski wyjaśnia, iż „Dzięki formule automatycznej nauki języków można z łatwością:


 • opanować podstawowy zakres wybranego języka obcego w 14 dni;
 • posługiwać się językiem na poziomie średnio-zaawansowanym już po kolejnych 2 tygodniach;
 • podnieść swoje kwalifikacje zawodowe - wreszcie dostaniesz wyczekiwany awans lub lepiej płatną pracę;
 • porozumieć się z obcokrajowcami w podróży - bez problemu zarezerwujesz hotel, dogadasz się z taksówkarzem czy poprosić o pomoc medyczną;
 • zadbać o własny rozwój osobisty, podnieść swoje kompetencje i inteligencję lingwistyczną - rodzina i znajomi będą pod wrażeniem Twoich zdolności” [3].

Poziom średnio-zaawansowany po czterech tygodniach nauki? Generalnie coś takiego jest do osiągnięcia, ale wymaga naprawdę intensywnej, wielogodzinnej, rzetelnej pracy i całkowitego poświęcenia własnego życia nauce języka obcego. Tymczasem interaktywny kurs Quick Speak nie wymaga zbyt wiele:


„Nie musisz mechanicznie zapamiętywać słówek ani korzystać ze specjalistycznych podręczników. Nie musisz dodatkowo wspomagać swojej pamięci i koncentracji. Jedyne co musisz, to pamiętać o przejrzeniu fiszek 2 razy dziennie. Raz rano, drugi raz przed wieczorem - a później będziesz swobodnie porozumiewać się w nowym języku” [3].

Jeśli ktoś z Was, Drodzy Czytelnicy, nie uważa, że powyższe stwierdzenie to zwykły, pseudonaukowy bełkot, sam jest sobie winien.

Quick Speak z Robertem Cialdinim w tle


Czy jesteście ciekawi, „co decyduje o super-skuteczności metody automatycznej nauki języków”? Otóż o super-skuteczności kursu Quick Speak decyduje interaktywny kurs. Co to znaczy? Nie wiem, ale na nasze szczęście autor tekstu reklamowego wyjaśnia nam ten ogólny termin:

„To multimedialne karty do nauki języka obcego za pomocą komputera, smartfona, tableta i innych urządzeń elektronicznych. Każda fiszka zawiera połączenie nowego słowa z obrazem, a także dźwiękowe nagranie z prawidłową wymową wyrazu, przykład zastosowania go w zdaniu i towarzyszącą scenkę sytuacyjną” [3].

Czy taka nauka ma sens? Dla mnie żadnego. Oczywiście zdaję sobie sprawę, iż taką opinią narażam się licznym miłośnikom fiszek, niemniej istnieją znacznie bardziej efektywne sposoby nauki. Co obrazuje prosta i ogólna lista dostępnych metod, posegregowana od najmniej skutecznej do najbardziej efektywnej metody nauki języka obcego: czytanie, pisanie, mówienie, tworzenie własnych treści, uczenie innych. To zaledwie jedna z licznych odmian podobnych zestawień, niemniej dobrze odzwierciedla rzeczywistość. Fiszki, bez względu na ich „interakcyjność” pozostają na niższych szczeblach efektywności nauki. Niemniej autor tekstu reklamowego nie ma problemu z rozwijaniem swoich złotych myśli wywodzących się z… Sam nie wiem z czego, ale na pewno nie z psychologii uczenia się. Raczej z książek Roberta Cialdiniego:

„Wyobraź sobie zatem, że w Twoim umyśle powstaje mocna, trwała sieć oplatająca dany wyraz. Dzięki temu szybciej zapamiętujesz nowe słowa. Oprócz tego taką sieć trudno zniszczyć, więc naturalny proces zapominania jest pięciokrotnie spowolniony” [3].

Quick Speak, opinia i cena


Na zakończenie cena Quick Speak i opinia o tym interaktywnym kursie. Cena to, co zapewne Was nie zdziwi, 137 złotych. Czyli tyle samo, ile kosztowały fiszki Easy Phrases Allena Collinsa. Ale to nie jedyne podobieństwo! Również moja opinia o interaktywnym kursie Quick Speak jest dokładnie taka sama, jak o kursie Easy Phrases Allena Collinsa. Patrząc przez pryzmat obietnic reklamowych - nauka metodą Quick Speak jest z góry skazana na porażkę. Nie powstała jeszcze metoda nauki, która choćby zbliżyła się do efektów opisywanych w reklamach obu fiszek.


Co nie oznacza, że nie można nauczyć się języka obcego na przyzwoitym poziomie w miesiąc. Można. Zwłaszcza, jeśli będzie to łatwy język, jakim pozostaje język angielski. Nie zmienia to jednak faktu, że fiszki Quick Speak, podobnie jak fiszki Easy Phrases, nie mają żadnego związku z efektywną nauką. I jeśli naprawdę chcecie nauczyć się rozmawiać w języku obcym na przyzwoitym poziomie, nie liczcie na to, że wystarczy temu celowi poświęcić odrobinę czasu rano i wieczorem. Potrzeba znacznie więcej wysiłku. A jeśli w naukę włożycie wiele pracy i rzetelności, efekty naprawdę Was zaskoczą!Aktualizacja, 28.01.2017. W kwestii walki ze stronami takimi jak Quick Speak pojawiło się światełko w tunelu. Bynajmniej nie ze strony państwa, ale ze strony Internautów. Na niektórych przeglądarkach po wejściu na stronę produktu wyświetla się następujący komunikat: „Strona codzienne-wiadomosci.pl została zgłoszona jako przypadek oszustwa i została zablokowana zgodnie z ustawieniami bezpieczeństwa. Witryny tego typu próbują wyłudzić dane prywatne, takie jak hasła, numery telefonów i kart kredytowych lub nakłonić do instalacji niebezpiecznego oprogramowania. Wprowadzanie jakichkolwiek informacji osobistych na tej stronie może skutkować kradzieżą tożsamości lub inną malwersacją” (za Quick Speak, Christian Olson i opinia o pseudokursie). Warto mieć tego świadomość przed złożeniem zamówienia i wysłaniem przelewu.
 

Na podstawie:
[1] www.qub.ac.uk/sites/JohnWilsonFoster/About/
[2] codzienne-wiadomosci.pl/artykuly/nowa-2-tygodniowa-formula-przyswajania-jezykow/
[3] swietne-promocje.pl/edu/zaczniesz-mowic-w-obcym-jezyku-za-2-tygodnie-m

201 komentarzy:

 1. Omijac z daleka.A najlepsze sa wpisy i ilość lajków z Facebook'a.To nawet nie gruszki na wierzbie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie :) O ile dobrze pamiętam, podobne lajki były pod reklamą fiszek Easy Phrases. I zapewne wiele osób nieznających FB w podobne opinie uwierzy, niestety.

   Usuń
  2. Zapłaciłem i nic mi nie przysłali. Kontaktu zero. Jedna wieka ściema.

   Usuń
  3. złodzieje mnie też okradli zapłaciłem i nic

   Usuń
  4. dziekuje za dociekliwe śledztwo ... powinni ten artykuł w szkołach co miesiąc odczytywać na językach obcych coby się nikt nie nabrał.

   przez przypadek kliknalem na onecie w tą reklamę (i pamiętam ze była podobna z rok temu gdy tez przez przypadek zaciekawiła mnie)

   te komenty z fejsbuka to jakies fejkowe - oczywiście wszystkim się udaje nauka i to po 3 dniach (nie da się kliknąć zeby zobaczyć osoby, nie da się odpowiedziec) - strona ze wspaniałym naglowkie 'science journal' - niby portal - przekierowuje zawsze na stronę żeby kupić. A na stronie o kupowaniu co raz wyskakuje ze 250 osób na stronie i kupuje ktoś co 30 sekund (generator losuje imię i miasto :) )

   h t t p://codzienne-wiadomosci.pl/artykuly/ - też mi "PORTAL" :)

   Usuń
  5. Lajki? Wystarczy zerknąć w żródło strony gdzie reklamowany jest produkt. Lajki nie mają nic wspólnego z facebookiem, to tylko jakiś obrazek rączki plus jakaś cyfra. Linki obok: "Odpowiedz" oraz "Lubię" tak na prawdę nie są żadnymi linkami, możesz klikać do woli - żadnej reakcji. Druga sprawa: artykuł znajduje się na portalu http://codzienne-wiadomosci.pl - spróbuj wejść na ten adres: "Page not found" niestety. Po trzecie: godzinę temu najnowszy komentarz "12 minut temu" dała lady_punk. Teraz, po godzinie dalej jest "12 minut temu" - czy tam się czas zatrzymał? Współczuję wszystkim oszukanym, ale internet daje wiele możliwości sprawdzenia wiarygodności sprzedającego, tylko trzeba to zrobić PRZED zakupem a nie PO.
   Adres reklamy:
   http://codzienne-wiadomosci.pl/artykuly/nowa-2-tygodniowa-formula-przyswajania-jezykow-mo/?utm_campaign=intr-mailing&utm_content=creation_01&utm_medium=mail&utm_source=nba

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  7. Dałem się nabrać ale zawsze płacę przez PayPala i dzięki tej transakcji odzyskałem pieniądze nigdy więcej banda oszustów nie dajcie się nabrać na tej stronie znajdują się same kłamstwa pozdrawiam Jeszcze raz dzięki za pomoc PayPala

   Usuń
  8. dobrze ze nie kupilem bo chcialem ale postanowilem to sprawdzic bo cos mi sie nie zgadzalo i na szczescie trafilem na ta strone dzieki

   Usuń
  9. Lady_Punk nadal: dodała opinię 12 minut temu :) NIe wierzę w takie cuda chciałam komentarze poczytać i nie zawiodłam się! Sami zachwyceni postępami. Ehhhh, żeby to takie łatwe było to też bym znała 23 języki

   Usuń
  10. Dziś 25-03-2017 metodę oferuje nijaki Nilsson za jedyne 160 zł. Kupować, taniej nie będzie 😂

   Usuń
  11. :( Ja niestety tez dałam sie nabrać ... zapłaciłam za przesyłkę, a w srodku kilka kartek i puste pole tam gdzie powinno byc napisane haslo dostepu do kursu ?? pisze, prosze o kontakt i d... banda złodziei... :/

   Usuń
  12. Polecam penpaland.com strona internetowa oparta wymiany językowej

   Usuń
  13. Najlepszy produkt jest na koncu komentarzy. Polecam.

   Usuń
  14. polecam tę stronę https://www.letspal.com

   Usuń
 2. To sa zwykli zlodzieje. Kupilam u nich kurs i przyslali mi niby do niego kod aktywacyjny.i co.... i nie byl on aktywny i na tym sie zakonczyla moja nauka. Tylko kase stracilam. Zlodzieje i oszusci. Uwazajcie....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W imieniu wciąż wahających się z zakupem - dziękuję za ostrzeżenie.

   Usuń
  2. Ja to samo! A podany mail nie działa!

   Usuń
  3. Ja też zakupiłam program i ten sam problem. Dopiero kiedy uświadomiłam sobie że e-mail i kontakt Skype to ściema zaczęłam szukać informacji na temat Quick-Speak...
   To jest dopiero dla mnie szkoła żeby najpierw sprawdzić zanim się z czegoś skorzysta.
   Napisałąm do PayPal może kasę przynajmniej zwrócą jak się odezwą.
   NIE POLECAM!!!

   Usuń
  4. Dobrze że najpierw sięgnąłem po opinie a nie go zamówiłem bo zostałbym oszukany jak reszta,

   Usuń
 3. Porządny kurs zawiera lekcję próbną, w ty przypadku kupujesz kota w worku, a opinie na stronie kursu, najczęściej piszą sami wydawcy, typu jakie to cudowne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Ale z was barany że daliście się na to nabrać xD

   Usuń
 5. ja również kupiłam kurs kod dostałam sms-em.Na stronie nie wyświetlił się język który zamówiłam.Kod dostępu zalogował mnie na stronę na której jest informacja "nie masz żadnych kursów"..i tyle OSZUŚCI.NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ

  OdpowiedzUsuń
 6. NO WŁAŚNIE OSZUŚCI!!!!!!!!! NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ TAK JAK NABRAŁAM SIĘ JA WCZORAJ:-( CZY KTOŚ COŚ Z TYM ZROBIŁ?

  OdpowiedzUsuń
 7. pie....dolenie kotka za pomocą młotka to zwykli oszuści i naciągacze na kasę. Złodzieje !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. pie....dolenie kotka za pomocą młotka to zwykli oszuści i naciągacze na kasę. Złodzieje !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Złodzieje!!!! Też mi wysłali jakiś kod który nigdzie nie działa...

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam!!!! Niestety mnie spotkało to samo. Wyskakuje komunikat nie udało się aktywować żadnych kursów. Email nie działa. I 234 zł w plecy �� dzieciom coś mogłam kupić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo.. do szkoly matoly nie ma drogi na skroty.. wszystko by chiały za darmo i szybko cebule .. polskie cebule

   Usuń
  2. Tobie akurat też przydałoby się odwiedzić szkołę, gdyż nawet językiem polskim nie potrafisz się posługiwać.

   Usuń
 11. Dziękuję ślicznie. Też się zastanawiałam nad sensem tych kursów i dzięki Wam nie straciłam pieniędzy. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Może by się policja tym zajęła??!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedynie masssowe zgłoszenie ich zainteresuje. niestety zbyt niska szkodliwość czynu.. umorzą postępowanie i tyle :) stąd ta "niska" cena. łatwiej zapierdzielić 137 zł np.1000x :) kod wam wyślą, który nie działa (ale wywiązali się z teoretycznej umowy) oj.. to proszę reklamować na pewno ktoś się tym zajmie hehe... tak z ciekawości czytał ktoś regulamin zakupów na stronie ??

   Usuń
 13. Dziękuję Wam za komentarze. Wygląda na to, że w naszej polskiej rzeczywistości jedynym skutecznym sposobem na walkę z podobnymi procederami pozostaje wzajemne ostrzeganie się i dzielenie własnymi,negaywnymi doświadczeniami. Dziękuję Wam za komentarze w imieniu swoim i tych, którzy dzięki Wam nie dadzą się nabrać.

  OdpowiedzUsuń
 14. Szkoda ,że dopiero teraz przeczytałam Wasze wypowiedzi, a pzed chwilą kod mi się niestety nie otworzył.

  OdpowiedzUsuń
 15. BARDZO, BARDZO WAM DZIĘKUJĘ ZA OSTRZEŻENIE. !!!! WIDZĘ, ŻE LEPIEJ WZIĄĆ KOREPETYCJE, GDZIE KTOŚ POPRAWI WYMOWĘ I PISOWNIE. A NAJLEPSZE KSZTAŁCENIE, TO SAMO KSZTAŁCENIE. EWENTUALNIE ZGŁOSZĘ SIĘ DO SITA - NIE WIEM, jakie są tam efekty nauki, ale wiem, że można się zrelaksować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pacz Pan, i reklama SITA (słuchawki z czerwoną diodą)
   :) - duży tupet wstawić na bloga 'cała prawda o nauce języka metodą na lenia' taką reklamę

   Usuń
  2. O co chodzi z tą metodą SITA?Ja mam ten zestaw od kilku lat i JUŻ doszedłem aż do 3 lekcji.Sygnał w słuchawkach słabiutki,czerwone diody są źle ustawione i bardzo słabo widoczne....

   Usuń
 16. Dzięki za info. Na innych stronach same pozytywne komentarze, napisane jak w TV mango. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 17. ludzie do konca zglupieliscie? wiecie co? przesylajcie mi na konto po 1 zl co miesiac ale wszyscy no powiedzmy jeden milion osob nikomu nie ubedzie bo zlotowka to bardzo niewiele a ja bede wreszcie godnie zyc nikogo nie oszukujac podam konto jak beda chetni zeby mi pomoc

  OdpowiedzUsuń
 18. Dzien dobry wszystkim!faktycznie okazali sie oszustami !!!tez dalam sie nabrac ,takze uwazajcie i nie dajcie sie oszukac!!!

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja tez zamowilam ,dalam sie nabrac na ladne opinie!!!!kod dostalam ,ale co z tego jak nic tam nie bylo!fajny prezent komus zrobilam.Nie dajcie sie oszukac!!!

  OdpowiedzUsuń
 20. Przecież wystarczy zauważyć, że:
  1.Nie można dodać WŁASNEGO komentarza - już budzi wątpliwości.
  2.Wystarczy spojrzeć na loginy ludzi, co niby dawali komentarzy - żadnego prawdziwego.
  3.Nie istnieje tych ludzi na FB.

  Wszystkie te opinie - to lipa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i dodatkowo gdzie by nie kliknąć otwiera się strona na której można to kupić. na takiej samej stronce grasowali oszuści z tabletkami odchudzającymi

   Usuń
  2. Dokladnie,takze sprawdzilam w ten sposob,zanim zamowilam.W marcu zamowilam vuty dla corki dzis sprawa na policji za wyludzenie

   Usuń
  3. Jak sama widzisz - zawsze się znajdzie ktoś kto się nabierze i zapłaci podatek od głupoty

   Ja swego czasu (15 years ago) chciałem wynająć mieszkanie w Warszawie i trafiłem na super tanie - i nie ma siły , nie wiedziałem jak odzyskać pieniądze mimo że płaciłem gotówką w "biurze" na Świętokrzyskiej (200 zl) - sposób wyłudzenia ten sam - kwota musi być na tyle mała żeby nie podlegała pod ciężki paragraf, a jednocześnie naciągnięty nie będzie chciał się zajmować małą stratą, super okazja z limitem czasu. W przypadku mieszkań oszustwo było mniej "bezczelne" - bo podali nieistniejący adres twierdząc , że ktośtam im taki zgłosił. A tu powinni przysłac cokolwiek a nie jak piszą ludzie powyżej niedziałający kod SMSem.

   Usuń
 21. Tak, mam ten sam problem: kod,który prowadzi do...,a myślałam,że już jestem mądrzejsza!

  OdpowiedzUsuń
 22. gorzej, że na onetową pocztę przychodzi reklama tego kursu gangu Olsena

  szukając informacji, co to za metoda, trafiłem tutaj, dzięki za info i artykuł Samosięzrobi

  OdpowiedzUsuń
 23. Nie zakładałam możliwości zakupu omawianego, ale tekst jest fantastyczny. Calutki przeczytałam z przyjemnością.Super. Dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 24. jeśli to ZŁODZIEJE -musimy zgłosić na Policję. Nie możemy dawać się okradać ani oszukiwać. Ja chętnie zgłoszę sprawę w sposób zbiorowy. Czekam na propozycje.
  Hubert

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam. czy pisał Pan do TPay.com (strona przez którą zrobilem przelew za kurs) o przesłanie danych sprzedawcy?

   Usuń
  2. Czy jest juz jakis pozew do ktorego sie mozna dolaczyc?

   Usuń
  3. Ja też chętnie dołącze. Pozdrawiam wszystkich oszukanych i tych którzy nie dali się oszukać

   Usuń
  4. Ja też chętnie się dołączę..przysłali mi kod aktywacyjny. .i też nie daje się aktywować. .mój adres e-mail
   anna-nowakowska11@wp.pl

   Usuń
  5. witam ci co nas okradli to http://remashop.com/. musimy zgłosić to na policji

   Usuń
  6. w TPay.com odpowiedzieli że to firma http://remashop.com/. zrobimy listę oszukanych i założymy sprawę

   Usuń
  7. Dołączam się do propozycji. Jeżeli składamy zawiadomienie grupowe proszę o namiary.

   Usuń
  8. Dolaczam sie do pozwu zbiorowego.

   Usuń
  9. witam ja tez sie dołanczam jesli cos bedzie

   Usuń
  10. Witam tez zostałam oszukana .CHETNIE DOLACZE do pozwu

   Usuń
  11. Andrzej, też chętnie dołączę do pozwu zbiorowego.Z przykrością stwierdzam, że jestem wśród tych oszukanych.

   Usuń
  12. Darek,tez pisze sie do dolaczenia do pozwu zbiorowego,szlak trafil 62,70 euro przesylka do Niemiec.

   Usuń
  13. z przykrością też dołączam

   Usuń
  14. ja tez zglaszam .ze to zlodzieje.

   Usuń
 25. no niestety ja też wpadłem... Trzeba zgłosić sprawe na policję aby nikt więcej nie został oszukany!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Dziękuję. Dzięki wam nie dałam się oszukać a już już było blisko Halina

  OdpowiedzUsuń
 27. Dzięki za ostrzeżenie. Byłem blisko zakupu tego kursu córce.

  OdpowiedzUsuń
 28. Bardzo dziękuję za ostrzeżenie. Już się kiedyś dałem nabrać i teraz zawsze sprawdzam różne "atrakcje". Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 29. POTWIERDZAM - ZŁODZIEJE!!!!
  Po opłaceniu 234zł kurs oczywiście nie otwiera się!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. witam. czy było zgłoszenie na Policję lub Prokuraturę? to nie mała kasa.

   Usuń
 30. Coś czułem że z tymi kursami jest coś nie tak ,odwiedziłem kilka stron poświęconych tym niby fantastycznym i szybkim kursom językowym i wszędzie to samo aż dziw że policja jeszcze nie zainteresowała się tym przekrętem .

  OdpowiedzUsuń
 31. Chyba opaczność nade mną czuwa i pokierowała mnie na Waszą stronę, bo sobie wymyśliłam, że szybko się nauczę języka tą "cudowną metodą". Dziękuję za ostrzeżenie i po "chłopsku" wytłumaczenie o co w tym interesie chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ale mi głupio... Dałam się nabrać:( dopiero teraz przeczytałam ten artykuł, wczoraj przysłali mi ten kod i jeszcze nawet go nie otwierałam, zapewne nie będzie działał, tak to jest przed maturą chce się pójść na skróty i chociaż jeden przedmiot mieć z głowy,nie ma rady tylko tradycyjne metody dają efekt, trzeba coś z tym zrobić!! OSZUŚCI!!

  OdpowiedzUsuń
 33. Zamówiłem, ale jeszcze nie zapłaciłem. Paczki nie bede odbierał. Dzieki za ostrzeżenie. 300 PLN zostaje w kieszeni.

  OdpowiedzUsuń
 34. witam. wczoraj zakupiłem na szczęście ten najtańszy i co ???? zero możliwości zalogowania. trzeba napisać zawiadomienie o przestępstwie i zgłosić to do prokuratury. tam nadadzą bieg sprawie.

  OdpowiedzUsuń
 35. Też kupiłam ten kurs i lipa, nic się nie otwiera....Porażka

  OdpowiedzUsuń
 36. Śmieszna sprawa gdyż oglądałem właśnie film na cda i tam wyświetliła mi się ta reklama. Byłem ciekawy i sprawdziłem co to. Czytając te wszystkie cudowności jakie zapewniają nam za kupno kursu sprawdziłem ile to kosztuje. Po tym wpisałem w internet po czym kliknąłem pierwszy lepszy temat. Tak tutaj trafiłem i dziękuję wam wszystkim bo już zastanawiałem się nad kupnem tego oszustwa. Teraz widać jak łatwo da się oszukać człowieka. DZIĘKUJĘ WAM <3

  OdpowiedzUsuń
 37. Czy wy ludzie nie potraficie czytać ze zrozumieniem? Chyba powinniście wrócić do szkoły. Po dokonanej płatności przyszedł mail o dokonanej płatności (u mnie 3 mail z rzędu z tytułem Dział obsługi klienta) a w nim link: "Kliknij tutaj aby rozpocząć naukę!" Wtedy trzeba zrobić nowe konto (po kliknięciu w ten link!) i od razu mam dostęp do kursu. Ja zacząłem od podstawowego i zobaczę co będzie dalej.
  Po prostu prawie wszyscy tutaj wpisują kod podany w mailu na stronie, a to jest kod z numerem płatności a nie kod do odblokowania kursu, żadnego kodu nie potrzebujemy, kurs się aktywuje po zrobieniu nowego konta poprzez link z maila.....
  Oby u was to zadziałało tak jak u mnie.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZROBILAM TAK JAK MÓWISZ - NIESTETY NIE DZIALA

   Usuń
  2. DZIWNE ŻE DZIAŁA U CIEBIE JAK NIE DZIAŁA U NIKOGO WYRAŹNIE NAPISALI KOD DO KURSU I NIE DZIAŁA ZWYKLI ZŁODZIEJE A TY JESTEŚ JEDNYM Z NICH

   Usuń
  3. Dzialal. Najpierw jak przeczytalam te komentarze to sie wystraszylam ze dalam sie nabrac i napisalam o zwrot kasy. Nastepnie przeczytalam ten wpis. weszlam w spam a tam byl link do kursu. Weszlam i dzialal zadnego kodu nie musialam wpisywac. Sprzedajacy zgodzil sie zwrocic mi wplacona kwote i teraz nie dziala. ale dzialal , czyli musicie sprawdzic wiadomosc na spam moze tak jak u mnie tam jest wlasciwy link.

   Usuń
 38. Dziękuję wszystkim za ostrzeżenie. Jedyne co mogę doradzić oszukanym to wystąpienie do sądu o odszkodowanie. Do procesu zbiorowego potrzebnych jest tylko 10 osób, a z tego co widzę jest Was więcej. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiłam wczoraj kurs Quick Speak. Ponieważ nie mogłam się zalogować za pomocą otrzymanego kodu aktywacyjnego...zaczęłam szukać w necie informacji...znalazłam tą stronę....i byłam na siebie zła, że nie sprawdziłam opinii na ten temat wcześniej. Myślałam, że straciłam te 234zł....ale napisałam do Biura Obsługi Klienta, że kod nie działa i proszę o odblokowanie. Oto odpowiedź: Prosimy o korzystanie wyłącznie z logowania poprzez naszą stronę:
   http://quick-speak-online.com/Account/Login
   "Aktywowaliśmy wszystkie części kursu.
   Kod dostępowy należy całkowicie pominąć. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o przesłanie wiadomości".
   I dostałam nowe hasło do utworzonego konta. Kurs działa :)) Proponuję napisać do nich w związku z problemami z zalogowaniem się na zakupiony kurs.
   Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.

   Usuń
  2. Proszę napisać o efektach nauki za kilka dni.

   Usuń
  3. ZŁODZIEJE NIE MA TAKIEJ STRONY ZŁODZIEJE NIE MA KURSU

   Usuń
  4. Bez nerwów. Właśnie kupiłam kurs nienieckiego i jestem po pierwszej lekcji. wszystko działa jak trzeba. Trzeba wejść na swoją pocztę, rozpocząć naukę. Z poczty nawet nie chcieli mego hasła od razu przekierowało mnie na kurs.

   Usuń
 39. A ja i tak w te cuda ekspresowej mowy nie wierzę,książki,nauka i dużo motywacji-to jest źródło sukcesu. Kiedyś ludzie rzucali palenie bez tabletek,dziś potrzebne są do tego; pigułki,plastry i gumy,a wystarczy silna wola....odpowiedź sama się narzuca,pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 40. Efekty.....no trudno mi na razie coś napisać na ten temat, gdyż ja nie traktuję tego kursu jako "naukę od podstaw" tylko jako odświeżenie kontaktu z językiem, gdyż po zakończeniu edukacji nie miałam zbyt wielu okazji aby używać go w praktyce i po prostu brakuje mi słów. Fajna zabawa - coś podobnego jak Profesor Henry:) - to był kiedyś taki programik do nauki dla dzieci. Nie mam też czasu aby siedzieć codziennie i powtarzać te słówka i nie wynika to z mojego braku motywacji tylko z innych ważniejszych spraw do załatwienia. Moje odczucia są takie....że zapomniałam wielu słów i jak patrzę okazuje się, że znałam a nie mogę sobie przypomnieć. Ale w części kursu dla zaawansowanych jest dużo dość ciekawego słownictwa. Znalazłam też kilka błędów w tych fiszkach. Nie są to jakieś znaczące rzeczy głównie literówki, w jednym przypadku źle przetłumaczone słowo. Obrazki też nie zawsze są dla mnie czytelne w kontekście słowa, ale cóż ktoś sobie tak wymyślił więc widać musiał mieć jakiś motyw. Chyba musiałabym zacząć jakiś kurs od podstaw wtedy mogłabym się wypowiadać na temat efektów:) Zgadzam się z twierdzeniem osoby, która napisała, ze nauka języka wymaga dużej motywacji, pracy i czasu..... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 41. Ja na szczęście przez przypadek nie zakupiłam tego kursu ale nie wiele brakowało. Robiąc przelew poprzez tpay podstawił się z automatu inny rachunek zamówienia. W skutek wyjaśnień drogą mailową odzyskałam swoje 234 zł właśnie dzisiaj. Przypadkowo weszłam na tę stronę. pomyślałam żeby zapłacić za kurs przy odbiorze ale teraz na pewno nic od nich nie kupię.

  OdpowiedzUsuń
 42. Oszuści. .że takie rzeczy jeszcze się zdarzają w tych czasach w internecie
  ..

  OdpowiedzUsuń
 43. Jak można być tak mało inteligentnym i nabrać się na tą całą bajkę .. Zal mi tych ludzi którzy przelali pieniądze za ten pseudo kurs a po komentarzach jest ich trochę

  Nauczka na przyszłość

  Banda złodziei żerująca na lekkomyślności ludzi schudnij 100 kg w 14 dni i naucz się języka w 14 dni + złote góry ....

  OdpowiedzUsuń
 44. Teraz coraz wiecej ludzi chcialoby osiagac duzo i szybko bez wkaladania jakiego kolwiek wysilku . Dlatego tak latwo daja sie zwiesc takim zaklamanym szujom
  Badz jak Schwarzenegger w 2 tyg , naucz sie fizyki kwantowej i badz madrzejszy niz Einstein w tydzien itp :-D
  Niestety to tak nie dziala . Tylko ciezka praca cos osiagniesz

  OdpowiedzUsuń
 45. Działa naprawdę działa kupiłem miesiąc temu i teraz płynnie mówię po angielsku. Właśnie zamawiam następny kurs chińskiego.

  OdpowiedzUsuń
 46. Kurs dziala ale jest bardzo slaby. Zeby zalogowac sie, nalezy wyslac do nich maila z prosba o haslo. Od razu przetestowalam kurs dunski podstawowy i znalazlam mnostwo bledow w tlumaczeniu, obrazki tez nietrafione. Slowa sa ewidentnie tlumaczone poprzez jezyk angielski, i wychodza glupoty. Moze kurs angielski jest lepszy, tego nie wiem. Dunski zdecydowanie odradzam. Zrezygnowalam i czekam na zwrot pieniedzy (do 14 dni).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zrezygnowałaś? Jakiś kontakt można poprosić. Ja zamówiłam , ale jeszcze nie opłaciłam więc chciałabym się jakoś skontaktować i czegoś o firmie dowiedzieć.

   Usuń
 47. Ja tam korzystam z https://langzie.pl/ . Super pomoc! Bardzo dobry kontakt i szybka odpowiedz na pytania!! Spróbujcie tego;)

  OdpowiedzUsuń
 48. To jest banda lobozow i zlodziei!!! Zakupilem kurs za 323 zl i kod ktory wyslali nie dziala:/ poki co w plecy jestem ale sprawe zglosilem na policje takze teraz czekac trzeba, otrzymalem informacje z policji ze kazdy jest do namierzenia tylko to kwestia czasu, jest tez mozliwosc reklamowania przelewu w banku z ktorego zostal takowy wykonany ale do tego potrzebne jest zaswiadczenie z policji o zgloszeniu oszustwa, takze dobrze jest zglosic na policje, nastepna sprawa to dobrze byloby zrobic pozew zbiorowy a wtedy juz nie bedzie milo dla oszustow, im wiecej zgloszen na policje tym wieksze konskwencje beda dla zlodziei, z tego co zauwazylem ze jesli dokonuje sie wplaty z roznych bankow to rozne numery kont wyskakuja do przelewu, co moge powiedziec to adres firmy jest falszywy, mysle ze dobrym pomyslem bedzie umieszczenie danych osobowych oszostow jesli tylko wejdzie ktos w ich posiadanie po to aby ostrzec innych, osobiscie uwazam ze powinna byc rzadowa strona z baza danych wszelkiej masci dziadostwa ogolnodostepna dla innych

  Pokrzywdzony jelen:/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurs dziala. Mialam to samo. zobacz na poczcie spam bo ja tam znalazlam link do kursu. ten numer nie jest potrzebny do aktywacji kursu to jest numer zaplaty. pozdrawiam

   Usuń
 49. Bardzo dobrze że trafiłam na tą stronę paczka ma niby jutro przyjść i za pobraniem miałam zapłacić ale teraz to ładnie podziekuje i powiem ze zrezygnowałam a to że się nie można do nich dodzwonić to już nie mój problem. Oszuści ebani.

  OdpowiedzUsuń
 50. POTWIERDZAM - ZŁODZIEJE!!!!
  Po opłaceniu 234zł kurs oczywiście nie otwiera się!!!!Napisałam do nich i czekam na wiadomosc. Jesli nie odpisza zgla
  szam sprawe na policje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podaj proszę adres na który pisałeś. Też chcę się z nimi skontaktować

   Usuń
  2. Kurs dziala. Mialam to samo. zobacz na poczcie spam bo ja tam znalazlam link do kursu. ten numer nie jest potrzebny do aktywacji kursu to jest numer zaplaty. pozdrawiam

   Usuń
 51. Heh...dobrze ze zgłębialam temat zanim cokolwiek zamówiłam...i nie dałam się zrobić w ch*** ...uff

  OdpowiedzUsuń
 52. telefon: +48 22 201 09 65

  email: contact@prasshop.com

  OdpowiedzUsuń
 53. Ludzie Quick Speak to jawni oszuści,proszę spróbować wpisać komentarz niema takiej opcji zablokowany!!! sami wklejają tylko pozytywne opinie,trzeba ostrzegać ludzi przed złodziejami.

  OdpowiedzUsuń
 54. Drodzy internauci, poszukajcie w internecie. sa darmowe programy i apps do nauki jezykow, ktore mozna sobie zladowac. Dd kilku miesiecy ucze sie angielskiego na dwoch programach: Duolingo i Memrise. W chwili obecnej program ocenia moja znajomosc jezyka na 34%. Polecam!!!

  OdpowiedzUsuń
 55. Witam zamówiłam ten kurs i czekam na ta paczkę po tym co się dowiedziałam to nie chce tego kursu czy ją muszę odebrać i czy będę miała jakieś problemy :???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pobraniem ? Jak nie odbierzesz to nic nie będzie, ale jeżeli i tak zapłacone to co Ci szkodzi odebrać ?

   Usuń
 56. Ja napisalam meila na ten adres z prosba zwrotu pieniedzy - wyslali mi instrukcje z nowym kodem -> Kontakt@easy-language.pl

  OdpowiedzUsuń
 57. Dobry artykuł. Zamiast kupować to ścierwo wyślijcie część tej kwoty do autora tego bloga. Przecież mogliście stracić więcej... Tak z ciekawości do autora całkowicie nie złośliwie: Skąd natchnienie ? Też kupiłeś(aś) ?

  OdpowiedzUsuń
 58. Reklama wprowadzająca w błąd plus oszustwo. Należy zgłosić do prokuratury, na pewno nie jest to "niska szkodliwość społeczna" , a 137.- zł pomnożone ileś tam razy daje sporą kwotę ...skradzioną ludziom.

  OdpowiedzUsuń
 59. Zadzwonił człowiek z nr 48 22 270 12 04 żeby potwierdzić zamówienie, a miała być informacja nie przyślą lekcji próbnej bo firma im padnie. Reklama wprowadza w błąd to sprawa jak z POBIERACZKIEM. Tam sprawę przegrali i kasę zwracali. Jeżeli piszą, że w 14 dni to muszą dochować terminu. Jak w sklepie na półce jest 10pln to nawet jeżeli pracownik się pomylił to płacicie 10pln. Oczywiście zbiorowo to nie niska szkodliwość idźcie do PROKURATURY , można wziąć adwokata który poprowadzi sprawę zbiorowo i kasę weźmie po wygraniu oczywiście od przegranych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurs dziala. Mialam to samo. zobacz na poczcie spam bo ja tam znalazlam link do kursu. ten numer nie jest potrzebny do aktywacji kursu to jest numer zaplaty. pozdrawiam

   Usuń
 60. Oszukani powinni iść na policję. A do nauki języka polecam darmowe Duolingo, które jest świetne

  OdpowiedzUsuń
 61. Dziękuję bardzo za Wasze komentarze. Ja też byłam bliska zakupu, ale teraz już tego nie uczynię . Koniecznie walczcie o swoje . Zyczę w tej walce powodzenia, ale dobrze przeczytajcie regulamin , bo może ukryta jest tam możliwość takiego oszustwa.

  OdpowiedzUsuń
 62. Witam również zastanawiałem się nad zakupem, ale chciałem zakupić metodę Emila Krebsa bliźniaczo podobna pewnie skutek byłby ten sam, dziękuję za ostrzeżenie Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 63. Wykupili łaski i komentarze. .. aż nie chce się czytać. Widać,że te komentarze są pisane na jedno kopyto tylko po to żeby wzbudzić zaufanie.

  OdpowiedzUsuń
 64. Sami zdecydujcie co zrobić.

  https://www.paypal.com/ca/cgi-bin/merchantpaymentweb?cmd=_express-checkout&token=EC-8BC53552KA6979836#/checkout/login

  otwórz ptaszka przy cenie i masz:

  GTS ONLINE LTD
  Quick Speak 137,00 PLN
  Łączna wartość pozycji 137,00 PLN
  Suma częściowa 137,00 PLN

  szybka znalazłem dwa adresy;


  Kontakt
  GTS Online Ltd.
  Nicola Vapcaroc 53b
  1000 Sofia  GTS ONLINE LIMITED
  Company Information
  Treppides Tower, 9 Kafkasou Street
  Nicosia, Cyprus
  +357-22678944


  ile ich jeszcze jest ?

  Oszukani powinni zgłosic to policji i już. Jestesmy w UE.

  OdpowiedzUsuń
 65. A już chciałem zamawiać, ale trafiłem tutaj i dziękuję bardzo za ten artykuł bo uratował mnie przed stratą kasy.

  OdpowiedzUsuń
 66. Aż trudno uwierzyć, że tyle osób się na to nabrało. Zgubiła ich naiwność, łatwowierność i chęć pójścia na skróty. Ja uczę się języka obcego od 18 lat, obecnie na ostatnim roku filologii i od 2 lat nauczam języka. Uwierzcie mi, że naprawdę trzeba poświęcić dużo, pracy żeby się nauczyć podstaw, a do w miarę swobodnego porozumiewania się daleka droga. Wszystkie pseudonaukowe metody klikutygodniowe to zwykłe oszustwo!

  OdpowiedzUsuń
 67. jakis pozew zbiorowy? ktos ma ewidentne dane tych oszustow?
  procz tych dwa posty wyzej, mam tylko w potwierdzeniu z przelewu bankowego na kwotę 234,00 PLN w MLC SP. Z O. O., POZNA,
  POL

  i tyle

  OdpowiedzUsuń
 68. Dostałam dziś wiadomość na maila z tym kursem ale zaczęłam czytać wasze komentarze i zrezygnowałam z kupna dzięki za ostrzeżenie. Chciałam również dać komentarz na stronie którą otworzyłam z maila bo tam są komentarze ale nie da się czyli komentarze będące na tamtej stronie oczywiście same pozytywne to lipa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hej wlasnie dostalam wiadomosc 2 dni temu ze to zamowilam ....bylam bardz zdziwiona ponewaz nic takiego nie zaawialam ....na maila nie da sie odpisac....zablokowane a dzis dzwonil pan z obslugi klienta i powiedzial ze zostalo zamowione wiec wysle mi to do holandii....co teraz jak z tego zrezygnowac???prosze o pomoc

   Usuń
  2. jak zrezygnowac z kupna tego gowna ???

   Usuń
  3. Niestety też zamówiłam a zaczęłam się interesować w momencie kiedy nic nie otrzymałam. Chętnie przyłączę się do jakiegoś pozu, którym zajmie się ktoś mądry!!!

   Usuń
  4. Na koncu komentarzy jest dobry produkt. Looknij tam.

   Usuń
 69. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a może by tak zamawiac za pobraniem i potem nie odbierac paczek zeby chociaz troche ich zniechecic do oszukiwania ja jak narazie ciagle wydzwaniam na ich nr i blokuje im linie chociaz

   Usuń
  2. Można tak rezygnować i nie odebrać?

   Usuń
  3. mówią że jest 2 tygodnie gwarancji i w kazdej chwili mopżna zrezygnowac bez zbednych pytań tylko jak juz zapłacisz to nie zwrócą pieniedzy a jak nie zaplacisz to sobie mogą

   Usuń
 70. Najemnik bierze 5 000 zł Wszyscy oszukani po 100 i będzie posprzątane '

  OdpowiedzUsuń
 71. czy jest szansa coś z tym zrobić, jestem wściekła

  OdpowiedzUsuń
 72. Od razu mi to nie grało i z uśmiechem przeczytałam troszkę super pozytywnych opinii i od razu zaczęłam szukać sensownej opinii i trafiłam tutaj :D DZIĘKI WIELKIE Michał za to ostrzeżenie! Dzięki wielkie, że chciało Ci się poświęcić swój czas wolny w celu ratowania obcych ludzi przed utratą kasy.
  ps. Równie dobrze mogli by wyskoczyć z propozycją nauki jak w "Jumie" hahaha - słuchawki na uszy i rano szwargolimy w obcym języku jak ta lala :)))) POZDROWIENIA Michał! :D

  OdpowiedzUsuń
 73. Miałam identyczną sytuację, jak niemal wszyscy tu piszący, zapłaciłam 234 zł i otrzymałam niedziałający link (info, że kurs został wcześniej aktywowany). Po kontakcie z serwisem pośredniczącym w dokonaniu przelewu, otrzymałam od nich adres email: contact@prasshop.pl (powiedziano mi, że mam tam napisać osobiście prosząc o kontakt i wyjaśnienie sytuacji, jeśli nikt się nie odezwie, miałam raz jeszcze skontaktować się z serwisem płatniczym - wtedy oni mieli wystosować pismo z prośbą o kontakt z klientem - ze mną). Napisałam maila, zarzucając im niewywiązywanie się z e składanych obietnic na str. internetowej, prosząc o informację kiedy otrzymam zwrot pieniędzy, ponieważ w przeciwnym razie zgłaszam sprawę na policję, która zainteresuje się ich działalnością ewidentnie prowadzoną pod kontem wprowadzania ludzi w błąd (art. 286 k.k.).
  Dwa dni później otrzymałam telefon, podczas rozmowy zmieniono hasło do linku, który wstępnie nie działał. Zadziałało.
  Nie, nie piszę tego pełna euforii, bo mi działa wszystko. Niesmak pozostał. Zwłaszcza po tym jak zaczęłam czytać komentarze tu - a było to jeszcze przed tym, póki dostałam w serwisie ich adres mailowy. Nie wiem co zadziałało, że oddzwonili i uruchomili mi link na nowo. Jeśli już ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji i po fakcie trafi tu ja widzę większość z nas, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko proponuję pisać podobne maile jak ja napisałam, powołując się na art. 286 k.k. Mega nieprzyjemna stresująca sytuacja - oby jak najmniej takich dla nas wszystkich życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha ale trolling, niestety tylko oszust ma interes w tym żeby tak naganiać jak [Anonimowy z 20 stycznia 2017 13:01] powyżej. Dedukuję, że co najmniej słupy są z Polski, bo treść powyższego nienaganna.

   Usuń
  2. Ten email adres nie dziala .Moze Pani cos pomylila.
   Pozdrawiam

   Usuń
 74. Dziękuje bardzo za ten artykuł. Weszłam na stronę wpisałam adres imię nazwisko itd. Ale przed wykonaniem przelewu coś mnie tchnęło i wyłączyłam bo jednak za 3 poziom 329 zł to kupa kasy nie oszukujmy sie. I zaczęłam szukać prawdziwych opini i trafiłam TU! Dzięki temu artykułowi nie dałam sie oszukać !!!
  Bardzo dziękuje jeszcze raz !

  OdpowiedzUsuń
 75. Oszuści oszuści oszuści

  OdpowiedzUsuń
 76. Witam serdecznie zamówiłem niby za pobraniem i znalazłem was co raczej nie odbiwrac pczki czy będę musiał czy kara jakąś

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no wlasnie co jesli sie tego nie odbierze czy kara pieniezna czy co kurde nie zamawialam a ma przyjsc wciskanie na sile

   Usuń
  2. Dzięki za art. też mnie coś tknęło przed zakupem - dzięki bARDZO

   Usuń
 77. Można zapłacić przy odbiorze?
  To może jakaś akcja z naszej strony. Każdy zamówi nikt nie odbierze :D

  OdpowiedzUsuń
 78. Te awatary przy komentarzach też chyba losowo wklejane.To wzbudziło mój sceptycyzm. Na oko dwudziestolatka w końcu ma czas po wychowywaniu dzieci i zajmowaniu się mężem

  OdpowiedzUsuń
 79. Mam wrażenie, że cała ta strona to atak hejterów na zlecenie przedstawicieli stacjonarnych szkół językowych, którym ubywa klientów.
  Zakupiłem i otrzymałem dostęp do kursu, zgodnie z obietnicami. Jeżeli macie problemy z dostępem wystarczy wysłać meila - na pewno pomogą.

  OdpowiedzUsuń
 80. Weszłam na ich reklamę przed chwilką. Lady-punk chyba co 12 minut komentuje artykuł, bo dziś też zrobiła to 12 minut temu ;) Dla mnie pierwszą i wystarczającą informacją jest fakt, że Christian Olson nie istnieje. Skoro firma już na starcie oszukuje potencjalnego klienta, to ja dziękuję bardzo. Poza tym znam 3 języki, których nauczyłam się tradycyjnymi metodami. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 81. Polecam zgłosić sprawę do Federacji Konsumentów, jako osoby fizyczne (a nie firmy). Informacja działa bardzo rzetelnie, na pewno coś pomogą.

  OdpowiedzUsuń
 82. i co z tym kursem?

  OdpowiedzUsuń
 83. Nie kupujcie, to oszuści. Kupiłam, niby kurs się otworzył ale materiały do kitu a o zwrocie kasy żona zapomnieć bo nigdzie nie udaje się wysłać wiadomości. Brak jakiegokolwiek kontaktu. Szkoda tylko kasy.

  OdpowiedzUsuń
 84. Nie kupujcie, to wyciaganie kasy. Nie mogę uwierzyć że się też nabrałam. Myślałam, ze bede mogła odesłać i oddadzą pieniądze, ale paczka wróciła, termin 2 tygodni minął. Sprawdziłam w KRS i okazało się, ze osoby z zarządu powiązane są z dziesiątkami firm o różnych nazwach pod jednym adresem: Marszałkowska 84/92 lok117.

  OdpowiedzUsuń
 85. Jejj, a ja głupia dałam się dziś nabrać, to samo tylko nazwa kursu zmieniona na active speaker, mało tego wyskoczyło mi ze z pierwsza płatnosica jest blad wiec ja nie sprawdzajac tego zrpbiłam przelew raz jeszze, 468 zl poszlo,robiłam to paypalem wiec mam nadzieje ze cokolwiek uda mi sie odzyskac.

  OdpowiedzUsuń
 86. Jest tu mnóstwo ludzi, którzy podobno kupili a nic nie przyszło. A taka "genialna metoda nauki" od razu powinna wzbudzać podejrzenia.

  Sam się uczę języków obcych i kilka z nich znam i wiem, ile trzeba czasu poświęcić, żeby wypracować sobie sam system nauki. Ale pomyślałem sobie: "a niech mnie - może jestem ciemny a istnieją szybsze metody nauki". I postanowiłem sprawdzić, co ludzie piszą na ten temat. No i sprawdziłem :)

  Co do artykułu powyżej - metoda nauki za pomocą fiszek nie jest zła, tylko trzeba sobie dobrze opracować program nauki. Tzn. fiszki muszą współdziałać z konkretnymi treściami - wtedy są efektywne. Jeden z najlepszych sposobów użycia fiszek jaki widziałem, jest w kursie języka norweskiego wydanym przez uniwersytet w Trondheim. Kurs jest dostępny na stronach internetowych tegoż uniwersytetu i jest dostępny całkowicie za darmo (Norwegowie bardzo dbają o nauczanie języka dla obcokrajowców). Niestety w innych językach nie mogę znaleść niczego podobnego, więc tworzę sobie sam :)

  Dla osób ciekawych, wystarczy wpisać w google: "NTNU kurs norweskiego" - tak, Norwegowie zrobili go również PL-NO dlatego, że w Norwegii Polacy stanowią największy odsetek obcokrajowców.

  NTNU - Norges Teknisk-Naturvitenskapelige Universitet.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DAŁAM SIĘ NABRAĆ JAK SZCZENIAK NIC TYLKO WAS PODAĆ DO SĄDU ZA TAKIE NACIĄGANIE LUDZI CHAMSTWO I NIC WIĘCEJ

   Usuń
 87. Teraz to się nazywa Learn2speak.Reklamuje to Piotr Sawicki.Jak,, sam pisze' wprowadza te metode do Polski razem z Johnem Mccready.Uważajcie.Sciema na kilometr...Sam Piotr Sawicki powalajacy urodą francuski model.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba tomasz sawicki z bialegostoku

   Usuń
 88. zLodzieje nie kupujcie

  OdpowiedzUsuń
 89. Nie żebym się zastanawiał nad kupnem "cudu nauczania" bo cudów nie ma...ale dzięki za takie strony jak ta . Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących :-)

  OdpowiedzUsuń
 90. Polecam kurs przynosi świetne efekty w krótkim czasie ! POLECA M.Złotowłosy

  OdpowiedzUsuń
 91. Zamówiłem ten kurs,i zadzwonili do mnie że przyślą mi kurs języka rosyjskiego za jedyne 199 zł,ale jak przeczytałem tą strone to teraz moga mnie cmoknąć,odeslę im ten kursik z adnotacja WALCIE SIĘ JELENIE???

  OdpowiedzUsuń
 92. Jakim trzeba być desperatem żeby uwierzyć w naukę języka w 14 dni jeżeli własnego uczycie się całe życie

  OdpowiedzUsuń
 93. Prosze o informacje jak moge odzyskac pieniadze od tych OSZUSTOW.
  Myslalem ze jestem bardziej cwany.Wstyd mi podac swoje nazwisko
  Pozdrawiam oszukanych
  Janusz

  OdpowiedzUsuń
 94. Teraz to jest kurs Speak Expert i 62 letni poliglota Alexander Larsen .( znaleźć klienta w sieci, to jak szukać ducha)
  Strona na której ja znalazłem reklamę http://dzisiejsze-promocje.com/artykuly/nowa-2-tygodniowa-formula-przyswajania-jezykow-se/?utm_campaign=pazdz_2016&utm_content=300x200_luisa---182&utm_medium=domeny&t=netsprint&utm_term=kujawsko-pomorskie.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja znalazłem reklamę tego dziadostwa na wpolityce.pl wydawałoby się porządnym portalu.

   Usuń
 95. Teraz to jest 62-letni Alexander Larsen :-) To jest jak hydra, jeden łeb odcięty , a wyrasta następny.

  OdpowiedzUsuń
 96. A teraz już jest 62-letni Alexander Larsen, biegle władający 23 językami. :D Dalej to samo i cena też 137zł! Kurs się nazywa "Speak expert". :/

  OdpowiedzUsuń
 97. Ciesze się że najpierw przeczytałem niż zamówiłem

  OdpowiedzUsuń
 98. Zaklinam Was, używajcie Memrise lub DuoLingo!!

  OdpowiedzUsuń
 99. http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/10/quick-speak-opinia-christian-olson-i.html

  OdpowiedzUsuń
 100. Masakra..ale całe szczęście że ja zanim COKOLWIEK kupię w necie zawsze sprawdzam firmę-bo tych firm "krzak"..jest zatrzęsienie już od kilkunastu lat..cóż internet sprzyja łobuzom wszelkiej maści..a zmiana nazwiska czy adresu to nic innego jak ucieczka przed prawem, podatkami itp..ZAWSZE ALE TO ZAWSZE ZANIM COŚ KUPICIE W NECIE - SPRAWDZAJCIE DANY ZAKUP !!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 101. http://extra-promocje.pl/edu/zaczniesz-mowic-w-obcym-jezyku-za-2-tygodnie-se-o/?_ga=2.198494895.1448648829.1508927476-1629849018.1508927476

  TA STRONA TO ŚCIEMA !! ZAMÓWIŁAM, ZAPŁACIŁAM I NA TYM SIĘ SKOŃCZYŁO !
  DO TEGO TA REKLAMA BYŁA NA STRONIE ONETU !! JAK WIDAĆ NIE SPRAWDZAJĄ WIARYGODNOŚCI ! SZKODA, BO NA ONET JUŻ NIE BĘDĘ WCHODZIĆ !
  SAMI OSZUŚCI !

  OdpowiedzUsuń
 102. Ja również weszłam na tę stronę podałam tel i adres ale nie dokończyłam transakcji . jakaś pani do mnie zadzwoniła po 2 dniach z Torunia i zacheciła do kupna - przysłali tylko kartkę z kodem - oszuści

  OdpowiedzUsuń
 103. Ja to kupiłem dokładnie wczoraj. Sprawdziłem że to badziewie. Błędów sporo, skojarzenia od czapy jak to mówią. Ogólna bzdura. Dzisiaj claim przez PayPal w celu zwrotu pieniędzy. Nawet nie próbuje kontaktować się z nimi osobiście.

  OdpowiedzUsuń
 104. Witam serdecznie.
  Widzę,że wzięliście się również za ten syf - brawo !!!!!
  Od kilkunastu dni znowu jest wysyp reklam : 'angielski w 7 dni,a niemiecki nawet w 5'. Chiński zapewne w jedno popołudnie,a japoński w dwie godziny!
  Najsmutniejsze jest to,że ten syf coraz częściej pojawia się jako reklama na stronach internetowych,które ludzie znają, rozpoznają - jak chociażby WP.PL i myślę,że w ten sposób taki się uwiarygadnia,bo myślenie ( jeśli w ogóle myślą) jeleni jest takie : skoro taki to reklamuje, to musi być skuteczne. Zgrozo!!, tekst : 'rewelacyjna metoda metoda nauki języka podbija Polskę' - raczej rewelacyjna metoda walenia w dupę na kasę ( przepraszam za dosadność ) lub : 'Polki zaczynają płynnie mówić po angielsku za granicą' - co za bełkot.
  Najlepsze jest,że w każdej z tych reklam widać jakieś futurystyczne okulary, kask niczym u pilota odrzutowca, jakieś druty ( cała masa ) podpięta do głowy, szczypce na nos i cuda na kiju, a jak się okazuje, to dostajemy trochę gównianej jakości kartek, które możemy sami zrobić kiedy się uczymy języka aby usystematyzować i podzielić słówka,zwroty.
  To jest fenomen,że nikt się za to nie wziął do tej pory bo ten syf jest wręcz wszechobecny i jest coraz więcej na każdej płaszczyźnie życia!
  Cudowne metody nauki języka,super tabletki, które odchudzają już 2 godziny po zażyciu, tabletki, które przywracają słuch (a w ich reklamie przewijają się te same ryje,co w innych ), cudowne metody zarabiania dzięki, którym tępe i puste ( bez urazy dla nich ) kasjerki z marketów zostają milionerkami i zamieniają miejsce przy kasie sklepowej na wygodny,skórzany fotel we własnym odrzutowcu! - Matko! - niedługo na niebie będzie taki tłok jak w godzinach szczytu w centrum Warszawy czy innego dużego miasta ........

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Niestety jeszcze większym fenomenem jest to, że ludzie są aż tak naiwni, oraz że jest tych naiwnych aż tylu. Kochani, jeśli myślicie, że w dwa tygodnie nauczycie się języka, to chyba nie myślicie wcale. Szkoda tylko Waszej ciężko zarobionej kasy. A na świecie to niestety tak już jest, że co minutę rodzi się frajer, a chętnych żeby go wycyckać jest pełno. Pozdrawiam i życzę wszystkim oszukanym odzyskania pieniędzy.

   Usuń
 105. Dzięki, też się zastanawiałem nad tym kursem, ale w nowej odsłonie chyba.Teraz to "Speak Expert" , w reklamie to samo.Mam 55 lat i nie mam czasu ani ochoty na długotrwałą naukę,
  a super by było na miesiąc przed urlopem w np.Turcji nauczyć się Tureckiego.A tak to muszę uczyć barmanów Polskiego. hehe.
  Pozdrawiam wszystkich

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieje Panie Marku ze sie Pan nie zdecydowal to oszusci niestety

   Usuń
 106. W dwa tygodnie... a ja się głupia uczyłam hiszpańskiego aż pięć lat żeby płynnie mówić z Hiszpanami. Chyba muszę być jakaś ograniczona! LOL XD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. NIE JESTES OGRNICZINA TYLKO JESTES KUJONEM,SA LUDZIE KTORYM NAUKA JEZYKA OBCEGO WCHODZI DO GLOWY KROCEJ, I NIE KPIJ Z LUDZI KURWA TU OSZUKANYCH LALUNIU KUJONIE.

   Usuń
  2. Wyzywasz baranie od kujonow, bo ktos chciał doszlifowac jezyk i poswiecil kilka stów? Pomysl nieudaczniku ile pracy i znoju włożyła przez 5 lat nauki jezyka? A Ty z briwsrem na kanapie z kursem za kilka stow i nic nie umiesz i nie bedziesz umiec, pokrako!!!
   EBANE BARANY bez szacunku!!!!

   Usuń
 107. No i wlasnie dzis zostalam zrobiona w bambuko. Az sie sama z siebie smieje ze ja taka stara wyga dalam sie nabrac.Byc moze z tego powodu iz zawsze chcialam znac jezyk obcy a nie dane mi bylo sie nauczyc najpierw z wielkiej biedy a pozniej z braku czasu, informuje ze jeastem rozcznikiem ktory uczyl sie w szkolach tylko jezyka rosyjskiego,Rozmawiajac z kobieta przez tel najpierw sie zapytalam a pozniej opowiedzialam swoja historie z zycia ,myslalam ze babka mi naprawde wspolczuje i nie poleci sciemy a jednak stara kurwa to zrobila.Ostatnie pieniadze wydalam na to kureestwo zwiazane niby z nauka jezyka,teraz bardzo zaluje i jak dorwe tta ruree cvo mnie oszukala to jej z dupy nogi powyrywam za mnie i za innych.

  OdpowiedzUsuń
 108. Ja zakupiłam wczoraj kurs języka angielskiego SMART LANG. O dziwo dostałam kod dostępu do multimedialnych fiszek i zaczynam naukę. Nie wiem czy tak jak to przedstawiają na stronie nauczę się języka w dwa tygodnie. Raczej nie sądzę bo kurs ten podobny jest do zwykłego kursu który można znaleźć na Internecie za darmo. Ale spróbuję.

  OdpowiedzUsuń
 109. teraz ten syf nazywa się LING FLUENT,a lingwista nazywa się Leo Anders,a reszta bez zmian - czyli syf i oszukaństwo !!!!Nawet komentarze te same co zawsze,w tej samej kolejności i te same gęby ze stocka

  OdpowiedzUsuń
 110. I śmieszne i straszne! Niestety moja Mama właśnie została oszukana przez kolejną mutację firmy Quick Speak (teraz Platforma Językowa i Link Expert). Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 111. Tak sobie czytam i naprawdę, nie mogę uwierzyć, że nadal tylu ludzi daje się nadal nabierać. Wszak nie od dziś wiadomo, że jak coś jest zbyt piękne, to nie jest prawdziwe. Twórcy tych reklam świetnie zdają sobie sprawę, jak wykorzystywać ludzkie przywary typu lenistwo, wygodnictwo itp. Ewentualny kliencie takich obiecanek cacanek, jeżeli nie jesteś w stanie zrozumieć, że bez solidnej pracy niczego nie osiągniesz, zawsze będziesz potencjalnym łosiem dla wszelkiej maści oszustów. Cudów nie ma. Jedyny, który potrafił je czynić, nie żyje od jakichś 2 tysięcy lat, więc nie bądź głupim łosiem. Szkoda twojego zdrowia (nerwy) i pieniędzy. Ewentualny czytelniku mojego wpisu, nie jest moim celem obrażenie Ciebie, ale nadzieja, że choć jedna osoba już nigdy więcej nie da się nabrać i zamiast szukać drogi na skróty, która z reguły zawsze prowadzi manowce, weźmie się solidnie za pracę, by osiągnąć wymarzony cel. Innej drogi nie ma. A jeśli się z tym nie zgadzasz, cóż Twój wybór. Tylko potem się nie żal, że znowu Ci ktoś wyrwał trochę kasy z portfela za gruszki na wierzbie. Dobrnąłeś do tego momentu? więc jest szansa, że rozumiesz moje intencje i nie dasz się już nigdy nabrać oszustom :)
  Powodzenia w unikaniu internetowych raf. Obyście już nigdy o nie się nie rozbili.

  PS. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego prawo do tej pory nic nie robi z tym procederem. A najgorsze, że reklamy tego typu można spotkać na, zdawałoby się, poważnych serwisach. Smutna prawda jest taka, że aktualnie z internetu zrobił się straszny syf i śmietnik. Doprowadza to do sytuacji, że w wielu przypadkach najlepiej odgórnie założyć kłamstwo, dopóki nie uda się danej informacji zweryfikować.

  OdpowiedzUsuń
 112. Wybierając profesjonalne środki na potencje, można zyskać pewność siebie oraz znacznie poprawić swoje samopoczucie. Dzięki nim krępująca sytuacja może zmienić się na lepsze.
  środki na potencje

  OdpowiedzUsuń
 113. SLYNNY NA CALYM DIECIE CHODOWCA KOTOW; KATMAN promuje nowy produkt!!!!

  SPRZEDAM KOTA PERSKIEGO. Nie je, ale żyje już 7 lat, nie sra, nie gubi sierści, nie brudzi. Nie trzeba o niego dbać, nie szczepi sie go, nie myje,NIC. Kot jest komunikatywny, rozumie slowo czytane i pisane. Zawsze wraca czysty. Cena tylko 250 zl.
  SAME KORZYSCI. Oszczedzasz na karmie, nerwach, srodkach czystosci i innych. Sama przyjemnosc. TYLKO 250 ZL ZA CUD!
  Nr konta; NL19 ABNA 0528 3283 81.
  Zapraszam wszystkie barany do zakupu. Dostawa w 12 godz w calej PL.

  OdpowiedzUsuń
 114. Jolka z Pcimia.
  KATMAN DE BEST. Jestem scęsliwa, bo moj kot nawet zmywa. Kocham Cie KATMAN, bo mam kota!!!!

  OdpowiedzUsuń
 115. Moj kot spiewa dodatkowo. Chiba nie po polsku, bo taka kocia muzyka. Moze turek cy jaki tam... A resta to śwynta prawda...
  Ceslaw z Moronga.

  OdpowiedzUsuń
 116. KATMAM KATMAN KATMAN THE BEST.
  Dostakam kota w gidzine. DZIEKUJE CI CUDOTWORCO!!!!
  HELGA Z DORTMUNDU.

  OdpowiedzUsuń
 117. Komu jeszcze kota?
  Pęge ślij, kota bierz!!!

  OdpowiedzUsuń
 118. Czytam te wpisy i się dziwię że tyle lat ktoś taki może działać na ryku wyłudzając kasę od naiwnych ludzi którzy dają się tak łatwo oszukiwać - nie do wiary

  OdpowiedzUsuń
 119. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 120. Ten qucik speak to niezły wałek i to wiadomo nie od dziś. Napisałem specjalnie o nim recenzje - https://opinionek.pl/quick-speak-sposob-na-nauke-jezykow-obcych-czy-to-skuteczna-metoda/, żeby otworzyć nie co ludziom oczy

  OdpowiedzUsuń
 121. Jestem kolejna osoba oszukana. :( zamowilam zaplacilam . To co wyslali to tragedia . Poprosilam o zwrot pieniedzy i cisza :/

  OdpowiedzUsuń
 122. Jest już nowa wersja. Kropka w kropkę to samo, tylko nazwisko się zmieniło. Cristian Pattersson Quick Speaker. Nie dajcie się nabrać
  http://czasopismo-naukowe.com/2-tygodniowa-metoda-nauki-jezykow-es/?utm_campaign=plista_1&utm_content=500x500_palec_108_59&utm_medium=500x500&utm_source=plista&fbclid=IwAR3YsiNE8P5O_cM9dOlfEf3OtQULAvsrsEVDxldfFkLwFjSDuTBMkU-g6k0
  I jeszcze taki artykuł: https://wiadomosci.wp.pl/oszust-wyciagnal-10-mln-od-leniwych-polakow-trop-wiedzie-do-rosji-6251702291297921a

  OdpowiedzUsuń