Translate

sobota, 4 czerwca 2016

HerbaSnorex. Skuteczny środek na chrapanie?


http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/06/skuteczny-srodek-na-chrapanie.html
Gustav Klimt
Dawno, dawno temu… W sumie to nie tak znowu dawno. W ubiegłym wieku. Otóż w tym ubiegłym wieku twórcy powieści fantastyczno-naukowych i scenarzyści filmów, którym nie sposób zarzucić zdrowego rozsądku a których dzieła obecnie stały się kultowe, prześcigali się w nakreślaniu przyszłości naszej dzielnej cywilizacji. Przyszłości było wiele – od post apokaliptycznej wizji grup nomadów walczących o każdą kroplę paliwa, poprzez zmutowane pająki-giganty gustujące w ludzkim mięsiwie i średniowiecznych rycerzy okładających się na odległych planetach mieczami świetlnymi, po przejęcie władzy nad światem przez maszyny. To ostatnie, patrząc przez pryzmat tego, co wyczyniają obecnie krajowi i światowi politycy, nie jest najgorszą alternatywą. 

Co ma wspólnego chrapanie z paleniem?


Co ciekawe, wiele różnych scenariuszy łączyła częstokroć pasja ich twórców do pozbawienia ludzkości przyjemności jedzenia, zastępując je tabletkami zawierającymi wszystko to, co do życia jest nam potrzebne. Niestety, z tego co wiem, skład tabletek nigdy nie został sprecyzowany, a ich działanie jest podobne do zasady działania kompensatora Heisenberga w serialu „Star Trek” (na pytanie, jak działa kompensator Heisenberga, jeden z twórców serialu błysnął dowcipem odpowiadając: „Doskonale, dziękuję”). 


Czy twórcy science-fiction mieli rację? Poniekąd tak. Ludzi przybywa i niedługo nie będzie sposobu, by wszystkich wykarmić i napoić, więc syntetyczne, bogate w składniki odżywcze i witaminy tabletki wcześniej czy później staną się koniecznym składnikiem naszej diety. Tym samym ludzkość będzie mogła nadal rozprzestrzeniać się po Ziemi. A może nie tylko po Ziemi?


Tymczasem mamy rok 2016 i suplementy diety pod postacie pigułek, syropków i sprayów rozprzestrzeniają się po planecie.  Generalnie składają się z przypadkowo wymieszanych, naturalnych składników, mających w zamyśle sprzedawców mikstury leczyć otyłość, budować masę mięśniową bez wysiłku, a nawet… walczyć z chrapaniem!

Chrapanie, jak doskonale wiedzą współmałżonkowie, współlokatorzy i współkochankowie osób chrapiących, potrafi dać się we znaki niczym głodny lub znudzony kot, który dokładnie o trzeciej nad ranem postanowia obudzić swoich „człowieków”. Chrapnie poniekąd jest jak palenie papierosów. Nie tylko jest niebezpieczne dla osoby chrapiącej, ale również dla otoczenia, które staje się biernymi chrapiącymi (nie mam pewności, czy nowoczesna medycyna się ze mną zgodzi, ale życiowi partnerzy chrapiących na pewno!).

Na marginesie, związek z paleniem papierosów podobno istnieje, ale znacząco wykracza poza tematykę tego artykułu.

Jak skutecznie walczyć z chrapaniem?


Jak pokonać chrapanie? Jak mawiał profesor Milczarek w „Hydrozagadce”: „Przyczyny zła należy szukać u źródła. Inna metoda to absurd!”. Tak naprawdę przyczyna chrapania w dużej mierze jest indywidualna i zwykle ma związek z otyłością, niedrożnością górnych dróg oddechowych, z ich nieprawidłową budową (np. skrzywiona przegroda nosowa, powiększone migdałki, wydłużone podniebienie miękkie) czy z nadciśnieniem. Chrapanie bierze się z ograniczonego dopływu powietrza do płuc, będącego wynikiem wiotczenia tkanek w tylnej części gardła, co jest normalną sytuacją w czasie snu.


Czy, biorąc pod uwagę powyższe, można pozbyć się chrapania przy pomocy mieszanki naturalnych ziółek? Tak przynajmniej twierdzi sprzedawca preparatu zwalczającego chrapanie „HerbaSnorex” oraz pan Mateusz Kondraciuk, jedna z „z setek osób, które w 1 tydzień przestały chrapać, stosując tylko tę nową formułę zapewniającą naturalny i spokojny sen”. Jak zawsze w podobnych przypadkach, zdjęcie Mateusza Kondraciuka znajdziecie na jednym z serwisów stockowych.

I jak zawsze w takich przypadkach „Nową formułę stworzono w oparciu o mieszankę unikalnych składników. Jej działanie jest ponadprzeciętne i wielopłaszczyznowe”. Co znajdziemy w preparacie? Wyciąg z kwiatu malwy, korzenia prawoślazu, liści podbiału, szałwii lekarskiej i ziela mięty pieprzowej. To wszystko w formie wygodnego w użyciu atomizera, dzięki czemu całość działa równie dobrze, jak wspomniany wyżej kompensator Heisenberga w „Star Treku”.

Oczywiście preparat (wnosząc po opakowaniu będący formalnie suplementem diety) „zdobył fantastyczne opinie wśród laryngologów. Przeszedł bardzo rygorystyczne badania i jest certyfikowany”. Zadowoleni klienci nie mogą się go nachwalić, a standardowe komentarze pod artykułem (będące zapewne monologiem działu marketingu) zaczynają się od klasycznej dla owej tajemniczej firmy sprzedającej mieszanki ziół na wszystko, linijki: „próbował ktoś?”

HerbaSnorex, cena, zamienniki, opinia


Preparat „HerbaSnorex” kosztuje 137 złotych, pomimo tego, że jego faktyczna wartość oscyluje w granicach zera. Czyli mniej więcej na poziomie prawdopodobieństwa istnienia odkrywcy owej magicznej mieszanki pięciu ziół zwalczającej chrapanie: „Nazywam się Stanisław Piotrowski i jestem specjalistą z zakresu układu oddechowego”. A wyglądam jak gość na stockowym zdjęciu.


Co ciekawe, istnieje cała gama aerozoli wzmacniających napięcie mięśniowe gardła, które po pierwsze są dostępne w aptekach (również w aptekach internetowych),po drugie są wyrobami medycznymi, po trzecie ich dokładny skład i producent są znani i po piąte, co będzie szczególnie ciekawe dla miłośników podobnych preparatów, kosztują ok. 20-30 złotych. Czy zadziałają? Na jednych tak, na innych nie, ale testowanie wypadnie znacznie taniej niż w przypadku „HerbaSnorex”.

Reasumując, jeśli macie problem z chrapaniem i niepotrzebne 137 złotych, udajcie się do prawdziwego laryngologa w prawdziwej przychodni, który będzie w stanie wskazać Wam przyczyny chrapania. Jeśli poznacie przyczynę, będziecie mogli z nią walczyć, przeznaczając na to owe 137 złotych. 

Inna metoda to absurd

2 komentarze:

  1. uwaga, to jest podwodne, FEJK - http://zn.sk/reklamy-maju-riesenie-chrapanie-pozor-liecbu-herbasnorex/

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie wierzę w leczenie ziołami, wole brać pewne tabletki np Snoran Plus lub inne.. Chyba sbie kupie taką kurację..

    OdpowiedzUsuń