Translate

czwartek, 13 października 2016

Kankusta Duo Forte, czyli nowy Forskolin Burn Fat

http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/10/kankusta-duo-forte-czyli-nowy-forskolin.html
na podstawie PixaBay (CC0)
Zagadka na dobry początek dnia – czy różni się suplement diety na odchudzanie Kankusta Duo Forte od suplementu Forskolin Burn Fat? Otóż, jeśli wierzyć sprzedawcy, oba suplementy mają odmienny skład: Forskolin Burn Fat bazuje na forskolinie i Garcinii cambogia, Kankusta Duo Forte z kolei składa się w głównej mierze z jagód acai i Garcinii cambogia. Forskolin Burn Fat przebadał prof. Robert Miller z Ohio College, a suplement Kankusta Duo Forte sprawdził prof. Adrian Meyer z Ohio College. Koledzy z jednej katedry? To poniekąd może wyjaśniać wyniki osiągnięte przez obu „naukowców”.

Forskolin Burn Fat jak i Kankusta Duo Forte 


Co takiego imponującego stworzył prof. Miller? Otóż prof. Miller z Ohio College „stworzył superszybką i w 100% naturalną formułę odchudzającą. W środowisku naukowym – od genetyków, przez środowiska medyczne i akademickie – wszyscy uznają, że jest to naukowy przełom w walce z otyłością” [1]. Czy prof. Meyer, kolega profesora Millera z Ohio College, przebije twórcę Forskolin Burn Fat? Otóż nie, gdyż prof. Meyer z Ohio College „stworzył superszybką i w 100% naturalną formułę odchudzającą. W środowisku naukowym – od genetyków, przez środowiska medyczne i akademickie – wszyscy uznają, że jest to naukowy przełom w walce z otyłością” [2]. No i mamy remis.
A to niejedyny remis w rywalizacji obu profesorów z Ohio College. Okazuje się, że zarówno Forskolin Burn Fat jak i Kankusta Duo Forte zostały przebadane przez 9000 osób w USA i w Japonii. W wyniku przeprowadzonych badań okazało się, że oba suplementy na odchudzanie mają identyczne, i fantastyczne, działanie:

 • Działa 3 razy szybciej nawet od ćwiczeń wspomaganych niskokaloryczną dietą.
 • Obniża poziom cholesterolu i pozytywnie wpływa na przepływ krwi w tętnicach” [1,2].
Niemniej nie myślcie, że obaj „naukowcy” („naukowcy” a nie naukowcy, gdyż istnienie obu panów nie wykracza poza standardowe ramy science-fiction, a w tym przypadku poza ramy fiction), że obaj naukowcy zrzynali od siebie na korytarzu Ohio College przed publikacją swoich wyników. Śpieszę donieść, iż po wnikliwej analizie obu tekstów natknąłem się na różnice! 

Przykładem różnic niech będzie następujący fragment z wypocin prof. Millera, czyli „naukowca” od Forskolin Burn Fat: 


„Tajemnica skuteczności formuły tkwi w unikalnej mieszance substancji odchudzających i niszczących cholesterol, zastrzeżonej w instytucie patentowym. Spala ona tłuszcz przez 24 godziny na dobę. Najważniejszą z nich jest forskolina, ekstrakt z pokrzywy indyjskiej - to naturalny związek, którego dostarczenie aktywuje proces samospalania tłuszczu, przyczyniając się do szybkiego spadku masy ciała. Substancje zawarte w formule docierają do partii odpowiedzialnych za spalanie tkanki tłuszczowej i działają na więcej niż jeden sposób:” [1].

Ten sam kawałek z działa życia prof. Meyera, odpowiedzialnego za istnienie Kankusta Duo Forte, prezentuje się następująco:


„Tajemnica skuteczności formuły tkwi w jej składzie. Zastosowałem w niej unikalną mieszankę substancji odchudzających i niszczących cholesterol zastrzeżoną w instytucie patentowym. Spalają one tłuszcz przez 24 godziny na dobę. Najważniejszymi z nich są ekstrakt z owoców garcinia cambogia i jagody acai - to naturalne składniki, których dostarczenie aktywuje proces samospalania tłuszczu, przyczyniając się do szybkiego spadku masy ciała. Substancje zawarte w formule docierają do partii odpowiedzialnych za spalanie tkanki tłuszczowej i działają na więcej niż jeden sposób:” [2].

Zdaję sobie sprawę, że różnice są kosmetyczne (pomijając nazwy składnikow). Niemniej chciałem podkreślić, iż strona promująca Forskolin Burn Fat i Kankusta Duo Forte generalnie są identyczne, ale między nimi istnieją również symboliczne różnice! Co prawda mniejsze niż te, jakie odróżniały Nicolasa Cage’a od Nicolasa Cage’a w słynnym acz leciwym skeczu z Saturday Night Live, jednakże różnice istnieją. Wspomniane w obu cytatach „działanie na więcej niż jeden sposób” oznacza trzy sposoby, które są identyczne i dla Forskolin Burn Fat i dla Kankusta Duo Forte (daruję Wam cytat), niemniej chciałem zwrócić uwagę na dwie intrygujące koncepcje z wypowiedzi prof. Millera i prof. Meyera: „samospalanie tłuszczu” oraz docieranie substancji zawartych w formule do „partii odpowiedzialnych za spalanie tkanki tłuszczowej”. Nie mam pojęcia, co autor tekstu miał na myśli. Czyżby prof. Miller i prof. Meyer nawiązali kontakt z naszą wewnętrzną, antytłuszczową Świętą Inkwizycją?

Kankusta Duo Forte i „badania naukowe”


No dobrze, nie ma sensu znęcać się nad stronami reklamującymi Forskolin Burn Fat i Kankusta Duo Forte, które wręcz kipią od absurdów i idiotyzmów. Warto natomiast zwrócić uwagę na coś, co z porównania obu stron wynika, a co dla wielu osób wierzących w istnienie prof. Roberta Millera z Ohio College i prof. Adriana Meyera z Ohio College może okazać się istotne. Czyli na badania naukowe.


Zacytuję Wam fragment tekstu reklamowego, który na obu stronach, zarówno na stronie reklamującej Forskolin Burn Fat jak i na stronie reklamującej Kankusta Duo Forte, brzmi identycznie. Gwiazdkę w cytacie dodałem dla wskazania jedynego miejsca, które się różni. Czyli nazwiska odpowiedniego profesora:


„W nauce nie ma miejsca na przypadek. Nie ma miejsca na obietnice. Tylko wyniki badań mówią same za siebie. Dlatego prof. Miller/prof. Meyer* opracował specjalny test kliniczny, który potwierdził, że już dwie godziny wystarczą, by ważyć mniej i obniżyć poziom złego cholesterolu” [1,2 - * niewłaściwe skreślić].

Jakież to badania? Jak zawsze w reklamach badania są wiarygodne i wartościowe, a ich wyniki są niepodważalne i uznane przez naukową społeczność:


„Badacze sprawdzili skuteczność kuracji na grupie 122 osób w wieku 23-65 lat. Uczestnicy eksperymentu na co dzień stosowali dietę, którą sami opisali jako wysoko-tłuszczową i bogatą w cholesterol. Celem testu było naukowe sprawdzenie: Czy formuła odchudzająca profesora naprawdę gwarantuje spadek wagi i obniżenie cholesterolu – bez specjalnej diety i ćwiczeń? A o to wyniki badania” [1,2].

W przypadku obu opisywanych suplementów diety na odchudzanie (warto pamiętać, że oba suplementy mają różny skład) przeprowadzono identyczne badania. Oczywiście, coś takiego może się zdarzyć, tylko jakie są szanse na to, że wyniki w nich uzyskane będą wyglądały następująco:


 • Na podstawie ankiet kwestionariuszowych, badacze policzyli, że uczestnicy schudli średnio o 14,57 kg w 30 dni.
 • Analiza badania krwi uczestników dowiodła, że poziom złego cholesterolu (LDL) u pacjentów spadł o 60 jednostek.
 • Badania wykazały pozytywny wpływ preparatu na drożność tętnic.
 • Wskaźnik BMI u pacjentów spadł średnio o 6,55 punktów [1,2].

Zarówno w przypadku Forskolin Burn Fat, jak i w przypadku Kankusta Duo Forte, wyniki są identyczne. Oczywiście wynika to z tego, że autorowi tekstu reklamowego nie chciało się pisać czegoś nowego. Zmienił jedynie nazwę Forskolin Burn Fat na Kankusta Duo Forte, zmienił nazwiska naukowców i gotowe. Można i tak. Ze swojej strony chciałbym jedynie podkreślić fakt, że żadne badania naukowe nie zostały przeprowadzone, a wszelkie dane to radosna twórczość osoby piszącej teksty reklamowe. Co podkreślam dla wszystkich Czytelników, którym wciąż wydaje się, iż reklamy odnoszą się do faktycznie przeprowadzonych eksperymentów naukowych. Wyniki badań są zmyślane na poczekaniu. Warto zdać sobie z tego sprawę przed zakupieniem „sprawdzonego naukowo” suplementu!

Kankusta Duo Forte i kamień filozoficzny


Również strony sprzedażowe obu produktów, Forskolin Burn Fat i Kankusta Duo Forte, nie grzeszą różnicami. Gdyby nie różne nazwy suplementów i różne facjaty prof. Millera i prof. Meyera (aczkolwiek obie z serwisów stockowych), różnic nie byłoby praktycznie wcale. Na obu stronach znajdziemy historie tych samych zadowolonych klientów, którzy schudli dzięki Forskolin Burn Fat / Kankusta Duo Forte (niewłaściwe skreślić). Dawkowanie identyczne, sposób działania również, konieczność wprowadzenia zmian we własnym życiu żadna… W oryginale brzmi to tak uroczo, że zacytuję stosowny akapit (poza nazwą produktu na obu stronach jest identyczny, więc jeden cytat w zupełności wystarczy):


„Po prostu, dwa razy dziennie bierzesz po jednej kapsułce Forskolinu/Kankusta Duo Forte. Jedną przed śniadaniem, drugą przed obiadem. A potem: Ty robisz to co zwykle, ale Twój organizm zaczyna działać zupełnie inaczej. Nie musisz zmieniać diety, nie musisz chodzić na siłownię, bo Twój organizm i tak prowadzi walkę z tłuszczem” [3,4].

Magia. Czysta magia. Tak zapewne działają partie dokonujące samospalenia tłuszczu. Tłuszcz poddany presji partii spala się sam. Koncepcja równie genialna w swej prostocie, co bezgranicznie głupia. Co prawda niektórzy mówią, („some say…”), że głupotę od geniuszu oddziela jedynie mały krok, niemniej w koncepcji samospalenia tłuszczu nie ma ani krzty geniuszu. To czysta głupota zmieszana z naiwnością i doprawiona brakiem szacunku dla inteligencji Czytelnika tekstu reklamowego.

http://szlachtakupujetaniej.pl/kody-rabatowe/?utm_source=ssz_post_336


Na koniec lista wydumanych dobrodziejstw, które wiążą się z regularnym aplikowaniem sobie suplementu diety Forskolin Burn Fat i Kankusta Duo Forte:

 •     będziesz spalać kalorie przez 24h/dobę, zamiast odkładać je w tkance tłuszczowej,
 •     usuniesz cholesterol i toksyny z organizmu, zamiast zaśmiecać nim żyły i tętnice,
 •     będziesz pełna energii, zamiast odczuwać ciągły głód i zmęczenie,
 •     i pozbędziesz się najbardziej uporczywych skutków nadwagi, które odbierają Ci radość i uniemożliwiają normalne życie [3,4].


I to wszystko bez zmiany trybu życia, który do tej pory przekładał się na wzrost tkanki tłuszczowej. Cóż, wiara w podobne obietnice jest równie absurdalna, co średniowieczne przekonanie o istnieniu kamienia filozoficznego. A patrząc na nią przez pryzmat XXI wieku, który obdarzył nas tanim i szerokopasmowym dostępem do Internetu, absurd podobnej wiary w reklamę znacząco przebija czasy średniowiecznych koncepcji przemiany ołowiu z złoto.

Na podstawie:
[1] 101rad.pl/artykuly/naukowcy-odchudza-wdt-2132/
[2] 101rad.pl/artykuly/bnme-7096/
[3] centrumpromocyjne.pl/zdrowie/forskolin-wdt-2132/
[4] centrumpromocyjne.pl/zdrowie/bnme-7096/

38 komentarzy:

 1. GŁOS ROZSĄDKU.
  Bardzo ciekawie napisany artykuł.
  Faktycznie nie mogłem znaleźć (nawet w sieci), żadnych informacji nt. obu dr/prof. i ich opracowań medycznych, ani nawet linku do artykułu, pod prezentowanym na stronie magazynem.
  Zdjęcia kupione że stock-a i marketingowy bełkot (klienci i tak kupują marzenia!), pozytywne komentarze od sprzedawców.
  Nikt nie ściga tej formy przestępczości, więc pozostaje kierować się ZDROWYM ROZSĄDKIEM.
  Jarek S.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłą opinię :) Strony takie jak opisywane w poście mają zablokowane indeksowanie przez roboty Google i innych indeksów, więc w wynikach wyszukiwania ich nie znajdziemy. Znajdą się tam za to świetnie wypozycjonowane strony "niezależnie" wychwalające wątpliwe produkty, dzięki czemu potencjalni klienci mają dużą szansę trafić jedynie na strony polecające dany krem czy suplement diety.
   Profesorów i artykułów nie sposób znaleźć zgodnie z zasadą Konfucjusza (chyba Konfucjusza) - trudno znaleźć czarnego kota w ciemnym pokoju. Zwłaszcza, jeśli nie ma w nim kota ;)
   I tak, zdrowego rozsądku w dzisiejszych czasach nic nie zastąpi!

   Usuń
  2. Dzięki, za starania w rzeczowym i przekonywującym skomentowaniu "uślicznionych bzdur". Ta opinia powinna być przeczytana przez jak największą rzeszę nas wszystkich, którzy bardziej lub mniej wnikliwie, analizujemy komentarze przed zakupem pigułki na odchudzanie czy innego "cud" preparatu... zasada czarnego kota w czarnym pokoju...bardzo trafnie przytoczona - brawo:) pozdrawiam Beata

   Usuń
  3. A czy ten Miller to tak naprawde nie nazywa sie Berczyński???

   Usuń
  4. Stuknij się w swój PO- wską głowę, to może przestaniesz tu trollować swoją nienawistną polityką / do "doktora" z Krakowa/

   Usuń
  5. Chciałabym dodać jako ostrzeżenie o przeciwskazaniach ,któryhz brak w ulotkach dołączanych dozamówionego produktu a opisanych w jęz.angielskim na opakowaniach.Mianowicie brakuje ostrzeżenia dla oób mających problemy z tarczycą o nie zażywaniu Kankusty Duo i plastrów Catch Me Patch Me. Jest to bardzo ważne bo używanie tych produktów może nasilić niepożądane objawy przy tych tarczycowych problemach a nieświadomy klient ani jego prowadzący lekarz nie będą znali przyczyny.

   Usuń
  6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Dziękuję Panie Michale.
  Rozwiał Pan moje wątpliwości.
  Zawsze wiedziałem, że jak za szybko dodawane są komentarze, to warto prześwietlić firmę.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/10/kankusta-duo-forte-czyli-nowy-forskolin.html

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja dziękuję za wnikliwy komentarz :)
  I_Graszka

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnie inteligencja pchnęła mnie do zweryfikowania tego produktu oszukańczego bo według przysłowia tonący brzytwy sie chwyta .Swietny komentarz wyjasnia zmanipulowane reklamą wiesci z badan przeprowadzonych przez profesorów "widmo" i kasiora do kieszeni hoksztaplerów płynie.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuję Panie Michale, na szczęście trafiłam na Pana komentarz, przed dokonaniem następnego zbędnego wydatku :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rowniez dziekuje ;-)
   I zastanawiam sie czy w koncu cos takiego ludzkosc wymysli.
   Byloby milutko

   Usuń
  2. Już wymyśliła. M Ż i więcej się ruszać.

   Usuń
 7. cholewa jasna, a ja go kupiłem. szok

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupiles? I co ? nie sprobowales? wyrzuciles do kosza?

   Usuń
 8. Szkoda, że te preparaty nie działają....Dziękuję za zdjęcie opaski z oczu...kurcze...trochę szkoda ale może jakiś inny suplement...cóż ...żal stracić marzenia...Pozdrawiam...EP

  OdpowiedzUsuń
 9. TYLKO ZDROWE ODRZYWIANIE I RUCH POMZE A NIE ZADNE CUDA NIEWIDY TROCHE L-KARNITYNY ALE JAKO SUPLEMET A NIE ZAMIAST CWICZEN

  OdpowiedzUsuń
 10. I tacy zyja z jeleni kupujacych te glupstwa. Rchudnie po godzinie a po 3 dniach 3 kg. Ktory lekarz to potwierdzi? Zdrowe chudniecie to 4 kg na miesiac a nie 1 kg na dzien jelonki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dopóki media publikujące reklamy (tv, portale, gazety i czasopisma) nie będą odpowiadały materialnie za ich treść/obiecywane dobrodziejstwa/własności użytkowe produktów (a sądy nie będą przyznawały oszukanym klientom odszkodowań od mediów ) - dopóty będą np. na stronach "poważnych" portali odnośniki do stron sprzedających różne cuda.
  PS Brawo za dogłębną analizę, szkoda że idiotów to nie powstrzyma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to czemu szkoda..? Idioci sami są sobie winni. Selekcja naturalna.

   Usuń
 12. ściema nie kupujcie

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie kupujcie. Kolejne oszustwo. I te przytrzymywanie klienta na stronie i zaraz niższa cena.Od razu mnie sie "zapaliła lamka kontrolna" i zaczełam szukać. Dobrze , że trafiłam na tą stronę. Jak rozsądnie będziemy kupować to takie produkty będą zalegać na półkach. Cudów w odchudzaniu nioe ma . Tylko ruch i reżim dietetyczny. Pozdrawiam , dziękując za istotne wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
 14. No właśnie .... cytat z gdzieś z powyżej .. "ale tak trudno zrezygnować z marzeń" no i Pani już nie kupi tego cudu ale.... kupi inny "cud" a potem kolejny... ehh.
  A przecież jest wyjście , proste. Wystarczy trzymać się jednej formuły i gotowe. Nie potrzebujecie cudu.
  Opracowałem ją sam... sprawdziłem na sobie .. bezpieczna , zdrowa, i zdradzę wam wynik mojej pracy za drobną opłatą.... :) Żarcik. Zdradzę za darmo. ( No ewentualne dobrowolne dowody wdzięczności można kierować na konto po www. :) )

  Uwaga zdradzam wyniki mojej wieloletniej pracy, cieszcie się zdrowiem i urodą, oto formuła:
  .
  .
  .
  .
  .
  .
  - WIĘCEJ SPALAĆ JAK WPIERDALAĆ -

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, ha, ha, Jesteś fantastyczny! Schudłam 15 dkg w godzinę - tyle się śmiałam z TWOJEJ FORMUŁY!!! To najlepszy suplement na świecie!!! I Twój największy dorobek życia! Publikuj go, rozgłaszaj, emituj w mediach i czerp korzyści garściami! Życzę Ci wszystkiego!!! Ha, ha, ha ... nie mogę się powstrzymać od śmiechu!!!

   Usuń
  2. zamiast wiaderka - pół wiaderka... jak mawiał mój profesor matematyki z liceum

   Usuń
  3. ta... zamiast litra... pol litra !!!

   Usuń
  4. Ja znam podobną dietę cud " żryj połowę a jak efekt mały to żryj połowę połowy ! Skutek murowany, waga w dół !

   Usuń
 15. the effect of body fat on overall weight, and the nature of body fat to lean body mass ratios, can you truly understand the exciting. where to buy forskolin in canada

  OdpowiedzUsuń
 16. Kończę 67 lat. 6 stycznia 2017 r. ważyłem 92 kg, dzisiaj ważę 78,70 kg. Jak osiągnąłem taki spadek wagi: codzienna jazda na rowerze 25-30 km, trzy razy w tygodniu ćwiczenia na orbitreku wg "progresywnego planu treningowego Jima Stoppani", i w tym czasie handle 7 kg na mięśnie górne,minimum chleba ( jedna kromka razowego do posiłku, surówki, owoce, zero cukru (syrop ze stewi, zero alkoholu (szkoda mi piwa). I to chyba tyle. Jeśli ktoś spróbuje - życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 17. dobry tekst, szkoda że przeczyta go 1% potencjalnych klientów :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Super analiza działalności przestępczej.Jak długo ludzie będą kupować szemrane specyfiki tak długo takie strony nie znikną.......

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja osobiście stosowałem kankusta duo. Efekty nie byly rewelacyjnie ale udało mi się schudnąć 2 kilogramy w miesiąc. Czy to dużo czy mało sami ocencie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja schudlem 22 kg w miesiac i to jest wynik.

   Usuń
 20. Zrobiłam sobie przerwę w pracy i zaczytałam się w ten "superspalacz tłuszczu". Zastanowił mnie fakt, że tylko te pozytywne wiadomości są w opisach. Kilka lat temu nabrałam się na taką reklamę z jagodami czy pieprzem i wpisałam teraz sobie nazwę Kankusta Duow google i natknęłam sie na ten artykuł powyżej.
  Muszę stwierdzić , że zdania: "Czyżby prof. Miller i prof. Meyer nawiązali kontakt z naszą wewnętrzną, antytłuszczową Świętą Inkwizycją? oraz To czysta głupota zmieszana z naiwnością i doprawiona brakiem szacunku dla inteligencji Czytelnika tekstu reklamowego." przeczytałam kilkukrotnie i rozbawiły mnie do łez (-;
  Przyznaję laur dociekliwości dla Autora od siebie i na prawdę takie perełki powinny być udostępniane, aby osoby zmanipulowane reklamą mogły dostać to wiadro zimnej wody na łeb.
  Grubasy nie żryjcie tyle po prostu (-;
  Można przecież jeść i chudnąć dzieje się to długo czyli przez pół roku jakieś 13 kg i bez ćwiczeń,ale można ja się trzymam bebio Chodakowskiej. I wiem , ze każdy lód każdy cukierek, ciasto, kieliszek alkoholu to mój wybór i świadomie wtedy wiem, że dłużej moja wędrówka będzie trwać. Woniej zmierzam do celu i smakuje te chwile gubienia kilogramów, ale zmierzam i cieszę się tym bardzo i przede wszystkim uczę się jeść (-; polecam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asia suplementy diety takie jak http://kankusta-duo.net.pl nie załatwia za nas całej roboty.
   Ważna jest także odpowiednia dieta. I jej nieprzestrzeganie zredukuje pozytywny wpływ suplementu albo go zmiejszy do zera.

   Usuń
 21. https://biggerbadderlatterday.tumblr.com/post/158632487310/kangusta-duo-diet-suplement-review. To samo po angielsku. Nie zgadza się kraj przeprowadzonych badań weryfikujących. Na stronie anglojęzycznej to Ameryka i China, na polskiej to USA i Japonia.

  OdpowiedzUsuń
 22. Środki na potencje są obecnie często poszukiwane przez wielu mężczyzn. Takie wsparcie jest dla nich nieocenione i może całkowicie odmienić ich życie - warto je wypróbować.
  środki na potencje

  OdpowiedzUsuń