Translate

czwartek, 18 sierpnia 2016

Badass Fuel, czyli testosteron w pigułce

http://samosiezrobi.blogspot.com/2016/08/badass-fuel-czyli-testosteron-w-piguce.html
za PixaBay (CC0)
Czy suplement diety „Badass Fuel” podniesie poziom testosteronu? Powinien. Suplement, jeśli wierzyć tajemniczemu sprzedawcy, bazuje na buzdyganku naziemnym, który zawiera w sobie saponiny steroidowe wpływające na poziom hormonów płciowych, na czele z testosteronem. Czy to ma sens? Owszem, ma! Tylko czy równie sensowne jest przyjmowanie „Badass Fuel”?

Badass Fuel, czyli Revitalum Mind Plus?


Zacznę od prywaty. Mam niepokojące wrażenie, iż sprzedawca magicznych suplementów i preparatów obserwuje tego bloga. Oczywiście pozdrawiam gorąco i dziękuję! Nie tyle za odwiedziny, czy wręcz za produkty i reklamy, które w normalnym kraju zwyczajnie nie powinny istnieć, ile za docenienie moich uwag i w efekcie przerobieniu reklamy suplementu diety „Revitalum Mind Plus” na suplement diety „Badass Fuel”. A może to ten sam suplement w nowym opakowaniu? Może. A skąd u mnie takie podejrzenia?
„Revitalum Mind Plus” w swoich reklamowych założeniach miało poprawiać pamięć. Suplement bazował na ziółkach, które miały być źródłem saponin steroidowych, które z kolei miały wpływać na pamięć. Przy okazji opisu „Revitalum Mind Plus” napisałem, iż saponiny steroidowe wpływają bardziej na testosteron niż na pamięć, a ich głównym źródłem jest buzdyganek naziemny. Innymi słowy, być może poniekąd jestem odpowiedzialny za „Badass Fuel”. WOW! I sorry!

Co więcej, moje naśmiewanie się z „panny_marianny” zaowocowało jej naturalną śmiercią, a kluczowe pytanie „Próbował ktoś?” przejął „cowboy67”. To prawdziwy cios dla mojego świata. A jakby tego było mało, dogłębne badania nie zostały przeprowadzone ani na Uniwersytecie Stanowym w Scranton, ani na Uniwersytecie Stanowym w Ohio. Zostały przeprowadzone na Uniwersytecie Stanowym w New Haven. Na szczęście inne elementy reklamy pozostały bez zmian!

Jak zawsze mamy naukowe badania, klinicznie kontrolowane testy, „300% więcej” i fantastyczne rezultaty. W wersji oficjalnej wygląda to tak: 


„Kapsułki Badass FUEL bardzo szybko stały się popularne wśród mężczyzn chcących zwiększyć możliwości seksualne, powrócić do formy fizycznej sprzed lat i zastąpić obwisłe mięśnie wysportowanym ciałem. Zdobyły fantastyczne opinie wśród lekarzy, seksuologów i trenerów kulturystyki. Przeszły bardzo rygorystyczne badania i są certyfikowane. Zbierają non-stop pozytywne opinie od kolejnych mężczyzn, którzy mimo upływających lat są sprawni seksualnie i mają lepsze” [1].

Marcin Kostecki i testosteron dobry na wszystko!


Pomijając swojsko brzmiącą nazwę, „Badass Fuel” oferuje wszystko, czego tylko mężczyzna może zapragnąć. Co prawda oprócz Bugatti Veyron, ale w zamian, jeśli cierpisz na obniżony poziom testosteronu, „Badass Fuel” dokona cudu i pozwoli:


  •     pobudzić gruczoły do wzmożonej produkcji testosteronu
  •     zwiększyć potencję, wydłużyć erekcję i spotęgować orgazmy - w 1 miesiąc
  •     rozbudować masę mięśniową i zamienić fałdy tłuszczu w muskulaturę – w 3-4 tygodnie
  •     zyskać 2 razy więcej siły i energii – w 7 dni
  •     zlikwidować stres i zmęczenie – w 3-4 dni
  •     poprawić koncentrację, jakość snu i odporność organizmu
  •     przyspieszyć regenerację po wysiłku fizycznym lub umysłowym

Piękna historia! Co prawda Wikipedia twierdzi, że zwiększony poziom libido zanika prze długotrwale podniesionym poziomie testosteronu, masa mięśniowa rośnie w niewielkim stopniu, a o wpływie na pamięć Wikipedia nie wspomina w ogóle. Wspomina za to o konsekwencji wyższego poziomu testosteronu we krwi, co skutkuje podwyższeniem poziomu cholesterolu, możliwym podwyższeniem ciśnienia krwi, a także przyczynia się do pobudzenia rozwoju raka prostaty [3].


Reasumując powyższe, zanim zaczniecie szprycować się ekstraktem z buzdyganka naziemnego w nadziei, że osiągniecie wypunktowane wyżej efekty (bez względu na to, czy będzie to „Badass Fuel” czy inny, wielokrotnie tańszy preparat), zapoznajcie się z opinią lekarza. Niekontrolowany wzrost poziomu testosteronu może skutkować w przyszłości bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi, z przedwczesnym zejściem włącznie. 

Co ciekawe, preparat opracował Marcin Kostecki, który jest „ekspertem z zakresu terapii hormonalnych i zaburzeń metabolizmu. Od przeszło 17 lat prowadzę własny gabinet w Warszawie i zajmuję się m.in. zaburzeniami w produkcji testosteronu u mężczyzn” [2]. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Marcina Kosteckiego znajdziemy na stronie reklamującej „Dermicos Vive”, gdzie występuje jako „Maciej Pakowski i jest specjalistą z zakresu chorób włosów i skóry głowy – fachowo ta dziedzina nazywa się trychologią”. Bardzo uzdolniony człowiek, którego podobiznę możecie nabyć na serwisach fotograficznych.

Badass Fuel i dlaczego warto uważać


Na koniec opinia o „Badass Fuel”, którego cena, 137 złotych, znacząco przekracza ceny innych preparatów opartych na buzdyganku naziemnym, względnie w inny sposób wpływających na wzrost testosteronu we krwi. Ale nie to jest najważniejsze. Przyjmowanie preparatów podnoszących poziom testosteronu powinno być konsultowane z lekarzem i powinno podlegać stałej, medycznej kontroli.


A czy „Badass Fuel” zadziała? Jeśli faktycznie w tabletce znajdziemy ekstrakt z buzdyganka naziemnego, znajdziemy w nim i saponiny steroidowe, które wpływają na poziom testosteronu, ze wszystkimi tego dobrodziejstwami i mankamentami. Pozostaje pytanie, czy faktycznie masz obniżony poziom testosteronu i czy musisz ryzykować raka prostaty oraz możliwe konsekwencje podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi, jak wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia miażdżycy, zawału serca czy udaru mózgu (co ma związek z wyższym poziomem cholesterolu).

Naturalny skład nie gwarantuje, że dany suplement pozytywnie wpływa na organizm. Istnieją liczne roślinki, których długotrwałe przyjmowanie powoduje więcej złego niż dobrego, a w niektórych przypadkach naprawdę warto odwiedzić lekarza. Przypadek wpływania na poziom testosteronu do takich należy. 

Na podstawie:
[1] breakingweeklynews.com/48/badassfuel-o/
[2] dailycashsaver.com/48/badassfuel/
[3] pl.wikipedia.org/wiki/Testosteron

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz