Translate

piątek, 1 kwietnia 2016

Acai Orginal, czyli szybkie odchudzanie? Opinia

Odchudzanie i jagody acai? Czy to prawda? Tak! Jagody acai odchudzają, ale pod warunkiem stosowania odpowiedniej diety i ćwiczeń fizycznych. Na którym to stwierdzeniu można byłoby zakończyć historię kolejnej magicznej substancji z cyklu „samo się zrobi”, czyli Acai Orginal, ale to byłoby zbyt proste i zbyt oczywiste. Strona sprzedająca jagody acai to prawdziwe cudo marketingowej ściemy i nie sposób jej nie przejrzeć w całości.


Jagody acai i ich związek z Acai Orginal


Co do samych jagód, to ich wielka kariera w USA i na Zachodzie sięga pierwszej dekady XXI wieku, zahacza o samą Oprah Winfrey i protesty przeciwko niszczeniu Amazonii w imię nieudowodnionych acz marketingowo reklamowanym właściwością jagód acai (sprawy przeciwko sprzedawcom trafiły do amerykańskich sądów). Które same z siebie nie zawierają w sobie nic nadzwyczajnego, co miałoby szybciej spalać tkankę tłuszczową (ani wpływać na męskie libido, gdyż i taką właściwość marketingowcy przypisywali jagodom acai).

Plusem jagód acai jest to, że zawierają bardzo mało cukru, sporo błonnika, wapń, witaminę A i inne substancje, które pomimo tego, że należą do kanonów zdrowego odżywiania, nie wpływają w zasadniczy sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. O męskim libido nie wspominając. 
Wracając do strony reklamowej i cytując specjalistów od marketingu tabletek <b>Acai Orginal</b>: „Te niepozorne owoce są prawdziwą bombą witaminową, zawierają też cenne minerały. Acai stanowią bogate źródło protein, nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, a także błonnika, aminokwasów, polifenoli oraz antyoksydantów. Zawierają przy tym bardzo małe ilości cukru” (za tld-news24.com.pl). Ostatnie zdanie jest prawdziwe. Co do zawartości kwasów omega-3 i omega-6, to osobiście polecam kapsułki z tranem, w których nienasycone kwasy tłuszczowe faktycznie się znajdują.

Inny ciekawy cytat, po części prawdziwy: „Duże ilości błonnika usprawniającego pracę układu trawiennego, przyspieszają przemianę materii, a dzięki niskiej zawartości cukru jagody można spożywać bez ograniczeń. Ich aromat zmniejsza apetyt na słodycze. Oczyszczają organizm z substancji trujących oraz złogów tłuszcz, a Ty czujesz się lekko i zdrowo”. Na samą myśl o jagodach acai moje złogi tłuszczu ukryły się pod mięśniami ;-)

Acai Orginal, cena, badania, Cabrige


Zawartość tabletek <b>Acai Orginal</b> nie jest specjalnie ciekawa. Ciekawsza jest cena – 139 zł za opakowanie (nie widać dokładnie, ale na opakowaniu widnieje chyba 30 kapsułek?). Zapewne już się domyślacie, że to, delikatnie mówiąc, bardziej niż drogo? OK, ceny nie są dyktowane przez partię rządzącą i każdy ustala je po swojemu. Ale jest coś ciekawszego niż cena.

Ciekawsze są postaci polecające tabletki <b>Acai Orginal</b>. Na przykład Jonathan Clarkley z „Institute of Nutrition in Cabrige”. Jak go zwał tak go zwał, ale traf chciał, że mam pamięć do zdjęć i patrząc na Jonathana z Cabrige (miało być Cambridge?) zacząłem się czuć jak Max z „Seksmisji”: „Ja go gdzieś widziałem”.


I tak, widziałem. Jonathan Clarkley ma tyle wspólnego z nauką, co Institute of Nutrition in Cabrige z Cambridge. Jonathan jest piękną fotką stockową i został wykorzystany do ozdoby na wielu portalach. A skoro tak, to zaciekawiło mnie kim faktycznie są nagrodzeni w dziedzinie genetyki Steven Robsons i Anthony McDorcey. 

Zdjęcie prezentuje obu panów na „Gali wręczenia nagród Genetics Turn”. Gali czego? Google wypluł wielki znak zapytania (że tak pojadę profesorem Milczarkiem z „Hydrozagadki”). Co do samego zdjęcia, to prezentuje ono profesora Yuru Gogotsi z Drexel University, USA i wręczającego nagrodę. Nie udało mi się zidentyfikować tej osoby (ale też specjalnie się nie przyłożyłem). Warto natomiast zwrócić uwagę na krawat tegoż dżentelmena (na dalszych zdjęciach krawat prezentuje się w całej okazałości). Klasyka (opis i krawat na stronie mrc.org.ua).

Co do samej nagrody, to dotyczy tematyki, o której nie mam zielonego pojęcia, ale z całą pewnością jest to tematyka niemająca nic wspólnego z jagodami acai. Dokładnie to „Two-Dimensional Transition Metal Carbides”, a cytuję dlatego, że może „Cabrige” to skrzyżowanie Cambridge z „Carbides”? ;-)

Zanim kupisz Acai Orginal, zapytaj farmaceuty


Wnioski? Nie ma większego sensu udowadniać, że jagody acai pomagają spalać tłuszcz w większym stopniu niż bieganie. Absolutnie nie. Nie są żadnym amazońskim cudem i suplementem diety na szczupłą sylwetkę a zawarte w nich składniki można z powodzeniem zastąpić warzywami i owocami rosnącymi masowo na polskich polach, w polskich ogrodach i w polskich sadach. 


Co do samego <b>Acai Orginal</b>, to w świetle powyższego komentarz jest chyba zbędny. Jeśli już koniecznie chcecie „odchudzać się” jagodami acai, udajcie się do pobliskiej apteki i pogadajcie z farmaceutami, którzy kończyli odpowiednie studia i chętnie Wam doradzą. A kończyli farmację, a nie studia w pseudo-fabryce magistrów marketingu ;-)

Dla żądnych wiedzy – wersja po włosku.

2 komentarze:

  1. No to jeszcze to do kolekcji: http://tldmagazine24.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. There is a chance you are qualified for a free $1,000 Amazon Gift Card.

    OdpowiedzUsuń